جوانان مسلمان عراقی تبار در آمریکا
تاسیس کرسی مطالعات و تحقیقات آکادمیکی به منظور معرفی نهضت حسینی در امریکا

تعدادی از جوانان مسلمان عراقی اولین اقدامات را برای تاسیس کرسی مطالعات «امام حسین(ع)» در دانشگاه های آمریکا انجام دادند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از النعیم نیوز، تعدادی از جوانان مسلمان عراقی تبار در آمریکا اعلام کردند: اولین اقدامات برای تاسیس کرسی مطالعات و تحقیقات آکادمیکی «امام حسین(ع)» در دانشگاه های آمریکا به منظور معرفی نهضت حسینی انجام شد.

یکی از مسئولان جوان در این طرح گفت: اجرای این طرح از چهار سال پیش به ذهن ما خطور کرده بود تا اینکه توانستیم اقدامات اولیه برای تاسیس کرسی امام حسین(ع) در دانشگاه های آمریکا را انجام دهیم. تاسیس کرسی امام حسین(ع) فضای جدیدی را برای معرفی امام حسین و نهضت سید الشهداء(ع)  مهیا می کند.

وی افزود: این کرسی گامی برای افزایش تلاش دوستداران اهل بیت(ع) به منظور آشنا کردن دیگران با تفکر اصیل اسلام از طریق نهضت امام حسین(ع) به شمار می آید.

این جوان عراقی گفت: در تعدادی از دانشگاه های آمریکایی و کشورهای غربی کرسی ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی وجود دارد، اما طرح کرسی امام حسین(ع) درنوع خود اولین است و امیدواریم در آینده نزدیک این کرسی راه اندازی شود.

 

وی تاکید کرد: ما برای تحکیم، پیشرفت و راه اندازی موسسه ها، مراکز شیعی و بقاع متبرکه نیاز به حمایت داریم.

براساس آخرین آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۱ میلادی، در آمریکا نزدیک به ۱۲ میلیون مسلمان زندگی می کنند که سه میلیون نفر از آنها را شیعیان تشکیل می دهند. بیشترین جمعیت شیعه در ایالت کالیفرنیا متمرکز است و پس از آن در ایالت های میشیگان، ایلی نویز، واشنگتن، نیویورک، تکزاس قرار دارند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما