اوگاندا
افتتاح اولین «مسجد باغ» در اوگاندا

چند هفته باقی مانده به تکمیل پروژه مسجد چند میلیون شیلینگی در «میتیانا» ،مسلمانان کمپینی را برای زیباسازی فضای این مسجد آغاز کرده اند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از « newvision»،چند هفته باقی مانده به تکمیل پروژه مسجد چند میلیون شیلینگی (واحد پول اوگاندا) در «میتیانا» ،مسلمانان کمپینی را برای زیباسازی فضای این مسجد آغاز کرده اند.

این مسجد که در «میتیانا» اوگاندا واقع شده است ظرفیت پذیرایی از دو هزار نمازگزار هنگام برگزاری نمازهای یومیه را خواهد داشت.دست اندرکاران ساخت مسجد کاشت درخت های میوه و گل های متنوع در محوطه این مسجد را در دستور کار خود قرار داده اند تا یک «مسجد باغ» را در اختیار اعضای جامعه اسلامی قرار دهند.

 

متولیان مسجد اعلام کردند که قصد دارند این مسجد را تبدیل به یک مرکز گردشگری کنند تا افراد محلی و گردشگران از بازدید آن لذت ببرند.این مسجد  علاوه بر اینکه مرکز عبادت مسلمانان است مکانی برای گردهمایی ها برای انجام فعالیت های مذهبی،فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

 

مسلمانان ابراز خوشحالی کرده اند که می توانند پس از سال ها صاحب یک مسجد باغ شوند که هم بتوانند در آنجا عبادت کنند و هم فضایی برای گذراندن اوقات فراغت خود داشته باشند.اعضای جامعه اسلامی میتیانا  اعلام کردند که همچنین قصد دارند یک مدرسه قرآنی مدرن و یک مرکز پزشکی در نزدیکی این مسجد برای کمک به مسلمانان در این منطقه بسازند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما