دولت برونئی
راه‌اندازی یک مرکز هنر خوشنویسی اسلامی برای معرفی هنرهای اسلامی

دولت برونئی از طریق راه‌اندازی یک مرکز هنر خوشنویسی اسلامی، هنرهای اسلامی را به مردم این کشور معرفی کرده و آموزش می‌دهد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از Borneo Bulletin، دولت برونئی با هدف توسعه و حفظ هنرهای اسلامی خصوصاً خوشنویسی، مرکز مطالعات و هنرهای اسلامی را از ماه مارس ۲۰۲۰(فروردین‌ ۹۹) به طور رسمی به روی عموم گشوده است.

این مرکز علاوه بر فعالیت آموزشی در زمینه هنر خوشنویسی اسلامی، خدماتی برای توسعه دانش، توانایی‌ها و مهارت‌های هنرهای اسلامی در جهت حمایت از نوشتار زبان جاوه‌ای(از زبان‌های رایج در بخش‌های مرکزی و شرقی جزیره جاوه در اندونزی که در برونئی هم گویش‌ورانی دارد) و خوشنویسی اسلامی ارائه می‌دهد.

در طول ماه نوامبر(اواخر مهر تا اوایل آذر ۹۹) این مرکز میزبان دانش‌آموزان و دانشجویان این کشور با هدف حفظ و معرفی هنر اسلامی در جهت تشویق جوانان برای تسلط بر مهارت‌های خوشنویسی و تذهیب مصحف و هنرهای تزئینی اسلامی بوده است.

در سال‌های اخیر حاجی حسن البولکیاه، سلطان برونئی تلاش بسیاری برای رشد تعالیم و اجرای قوانین اسلامی در این کشور کرده است. بیش از دو سوم از جمعیت ۴۵۰ هزار نفری برونئی مسلمان هستند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما