تازه مسلمانان
مستبصر اندونزیایی: حضرت زینب الگوی من است

حضرت زینب(س) الگوی من است امیلیا می‌گوید: من حضرت زینب (سلام الله علیها) را الگوی زندگی خود قرار داده‌ام از دردها و مصیبت‌های او بسیار شنیده‌ام و به دلیل ارادتم به این حضرت اسم خود را به زینب تغییر داده‌ام.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  حضرت زینب(س) الگوی من است به گزارش شیعه نیوز، نهمین جشنواره فرهنگی بین‌المللی بهار شهادت که با همکاری آستان‌های مقدس امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه السلام) در کربلا برگزار شد شاهد شرکت گروه های مختلف از سر تا سر جهان بود. از جمله شرکت کنندگان در این جشنواره، مستبصر اندونزیایی “امیلیا” یا “زنوبه”، بود.

امیلیا مستبصر مسلمان شیعه، از اعضای سازمان حقوق بشر اندونزی و دارای مدرک کارشناسی ارشد از آمریکا می باشد، در خلال گفتگو پیرامون قصه ی استبصارش می گوید: … به کربلا آمدم زیرا من قصد حسین [علیه السلام] را کرده بودم، حسین [علیه السلام] کسی بود که بیشترین انگیزه ی سفر من از اندونزی و آمدن به کربلا شد. وی می افزاید: من مسیحی بودم و درابتدا با پیروی از خانواده ام که اسلام آورده بودند اسلام آوردم، اما در آن زمان به دلیل سوال های بسیاری که در ذهنم بود نماز نمی خواندم، به دنبال جواب این سوال ها در مذهب اهل سنت و کتاب های آنان بود که به نتیجه ای نرسیدم، اما با خودم عهد کردم از بحث و تحقیق در این مورد دست برندارم تا اینکه به جواب برسم ، سایت های شیعی بسیاری را دیدم تا اینکه بالاخره در این مکتب جواب های خود را یافتم از آن زمان به بعد در عقیده و مذهب خود محکم تر شدم.

امیلیا در پایان می گوید: در این راه بسیار جنگیدم زیرا من مسلمان و مهم تر اینکه شیعه شده بودم، اما جنگ در این راه مرا در راه امام حسین (علیه السلام) و حضرت زینب(سلام الله علیها) ثابت قدم تر نمود، من حضرت زینب (سلام الله علیها) را الگوی زندگی خود قرار داده ام از زندگی ایشان بسیار خوانده ام و با دردها و مصیبت های او بسیار شنیده ام، به دلیل ارادتم به این حضرت اسم خود را به زینب تغییر داده ام کسی که تحمل حتی گوشه ای از مصیبتهایش برای ما ناممکن است. در حال حاضر مشغول هدایت مردم اندونزی به دین اسلام هستم و خداوند در این راه توفیقات بسیاری نصیب من نموده است.

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: