دیوید چپل، کمدین مشهور آمریکایی
کمدین مشهور تازه مسلمان آمریکایی؛ تصمیم آگاهانه ای برای یک داشتن یک زندگی معنوی گرفتم

«دیوید چپل» (David Chappelle)، کمدین مشهور آمریکایی، در یک برنامه تلویزیونی از جذابیت‌های دین اسلام و چگونگی اسلام آوردن خود در سن نوجوانی سخن گفت و تصریح کرد: تعاملم با برادران مسلمان باعث شد که تصمیم آگاهانه‌ای بگیرم و زندگی معنادار و معنوی را تجربه کنم.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از نشنال، دیوید چپل، کمدین مشهور آمریکایی، در برنامه تلویزیونی «مهمان بعدی من نیازی به معرفی ندارد»، که از شبکه نتفلیکس آمریکا پخش می‌شود، با پرسش «چطور مسلمان شدی؟» از سوی دیوید لترمن، مجری این برنامه، غافلگیر شد.


دیو چپل، کمدین ۴۷ ساله آمریکایی، به جز چند باری که با روزنامه‌ها گفت‌وگو داشت، درباره چگونگی گرویدن خود به دین اسلام سخن نگفته است.
چپل پرده از راز چگونه مسلمان شدنش برداشت و گفت: وقتی ۱۷ ساله بودم در شهر واشنگتن یک پیتزافروشی در نزدیکی خانه‌ام بود. صحبت‌ها و افکار کارگران مسلمانی که در آن رستوران کار می‌کردند، توجهم را جلب کرد. به ویژه آنکه من در آن دوره به دنبال پیدا کردن معنایی برای زندگی بودم. تعاملم با برادران مسلمان باعث شد که تصمیم آگاهانه‌ای بگیرم و زندگی بامعنایی داشته باشم. یک زندگی معنوی!
او اکنون از شناخته‌شده‌ترین کمدین‌های آمریکاست و فریضه‌ حج را به جا آورده است و آب زمزم را منبع الهامی برای خودش می‌داند و درباره چگونگی به وجود آمدن چاه زمزم، داستان آن را براساس آیات قرآن این‌چنین برای مخاطبان بازگو کرد: بانو هاجر، همسر حضرت ابراهیم(ع) و پسرش اسماعیل در صحرا گم شده و از شدت تشنگی در حال مرگ بودند. به ناگاه به امر الهی چشمه زمزم بر آنها ظاهر شد و آنها سیراب شدند و اکنون این چشمه به منبعی تمام‌نشدنی از رحمت الهی برای زائران خانه خدا تبدیل شده است.
چپل در استندآپ کمدی‌هایی که اجرا می‌کند به مسائل حساس سیاسی و اجتماعی آمریکا می‌پردازد؛ معضلاتی که بسیاری از همکارانش جرئت صحبت درباره آن‌ها را ندارند. وی یکی از منتقدان سرسخت سیاست‌های ضداسلامی و نژادپرستانه دونالد ترامپ است.
منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما