تاریخ انتشار :

در بیستمین سالگرد شهید ادواردو آنیلی مطرح شد؛

حسن عباسی : ادواردو نماد و پرچم تبلیغ اسلام ناب محمدی است

روند سلطه یهودیان بر قدرت و ثروت ریشه دیرینه دارد ۵۰۰ سال پیش از همان زمانی که خانواده یهودی مدیچی به و نیز آمدند کم کم چندین بانک و موسسه مالی تاسیس کردند به صورتی که به پاپ وام می دادند بعد از مدتی خزانه دار کلیسای واتیکان شدند و اقتصاد را به دست گرفتند و تز جدایی دین از اقتصاد را بنا نهادند، بعد از آن

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) در ابتدای این نشست مجازی که با همکاری انجمن شهید ادواردو آنیلی و اندیشکده یقین برگزار شد استاد حسن عباسی در مقدمه گفت: به جوانان عزیز دختران و پسرانم توصیه می کنم تا داستان زندگی شهید ادواردو آنیلی و سرگذشت او را دنبال کنند، زیرا به زیبایی روند ساخته شدن یک انسان توسط خدا را میبینند که چطور خدا او را از میان آن همه قدرت و ثروت در دل غرب برای خودش ساخت.

دکتر قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا که با شهید ادواردو آنیلی دوست بوده است هم به معرفی اجمالی شهید ادواردو آنیلی پرداخت و گفت : شهید آنیلی از یک خانواده مولتی میلیاردری بود که ثروت خانوادگیاش سه برابر درآمد ایران در آن زمان بود از مادر یهودی و پدری مسیحی برای همین به خوبی نسبت به این دو دین آشنایی داشت، لذا شاید اگر پدر و مادرش  مسیحی و یهودی نبودند و حقایق این دو دین را نمیدید به اسلام گرایش پیدا نمیکرد؛ چراکه اسلام دین عقلانیت و استدلال است اما مسیحیت استدلال را دشمن ایمان میداند در یهودیت هم محدودیتهای زیادی وجود دارد به همین خاطر وقتی در کتابخانه دانشگاه چشمش به قرآن افتاد و چند آیه از آن را خواند متحول شد و فهمید این کتاب نمیتواند کلام بشر باشد و پس از آن با خواندن قرآن بدون اینکه کسی او را تشویق به اسلام کند؛ چند سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مسلمان شد.

استاد حسن عباسی نیز با بیان اینکه ما دو قرآن ظاهری و باطنی داریم خاطرنشان کرد: افرادی که فطرت پاکی دارند مثل ادواردو بدون هیچ محرکه بیرونی تنها با خواندن چند آیه از قران ظاهری، قران باطنی خود را بیدار میکنند سیستم عامل قرآن یعنی فطرت در درون همه ما وجود دارد.  آنیلی نوع اسلام آوردنش فطری بود. فطرتش با قرآن همراه شد.

قدیری ابیانه هم با اشاره به اینکه در دین یهود ازدواج یک یهودی با غیر یهودی امکان ندارد افزود:  یک یهودی طبق قوانین این دین نمی‌تواند با غیر یهودی ازدواج کند مگر اینکه طرف مقابل قدرت داشته باشد مانعی ندارد به همین خاطر مادر ادواردو که یهودی بود با آنیلی صاحب قدرت و ثروت ازدواج کرد تا همه آن امکانات به فرزندانش برسد. جالب اینجاست که بعد از این ازدواج  آمار مرگ و میر در میان خاندان آنیلی بالا رفت تا مدعیان ارث افسانه‌ای کمتر شوند. وقتی هم که متوجه شدند  ادواردو مسلمان شده است او را خیلی تحت فشار قرار دادند تا از دینش برگردد به گونه که حتی در اواخر عمر در خانه خودش حبس شده بود و خدمتکار اجازه داشت درصورت بیرون رفتن از خانه او را کتک هم بزند اما وقتی ناامید شدند و نتوانستند به هیچ صورت او را منصرف کنند نقشه ترور او را کشیدند و اعلام کردند خودکشی کرده است؛ البته خودش قبلا به من گفته بود اینها من را خواهند کشت  و بعد می‌گویند  خودکشی کرده است.

گزارش تصویری این برنامه را اینجا ببینید

عباسی در ادامه گفت: این روند سلطه یهودیان بر قدرت و ثروت ریشه دیرینه دارد ۵۰۰ سال پیش از همان زمانی که خانواده یهودی مدیچی به و نیز آمدند کم کم چندین بانک و موسسه مالی تاسیس کردند به صورتی که به پاپ وام می دادند بعد از مدتی خزانه دار کلیسای واتیکان شدند و اقتصاد را به دست گرفتند و تز جدایی دین از اقتصاد را بنا نهادند، بعد از آن یک سری هنرمند و مجسمه ساز را اجیر کردند تا مجسمهها و تابلوهای عریان تهیه کنند و آنها را در کلیساها قرار دادند و از این طریق تز جدایی دین از فرهنگ و اخلاق را کلید زدند، سپس به ماکیاول پول دادند تا کتاب «شهریار» را بنویسد و تز جدایی دین از سیاست را مطرح کردند آنها در ایتالیا بذر رنسانس را کاشتند که سالهاست از میوه آن میخورند، لذا بعید نیست اگر میبینیم در خانواده آنیلی قدرت در دست خاندان یهودی مادر افتاد. شهید آنیلی را حذف کردند و خواهرش را کنار زدند تا ثروت عظیم آنیلیها را به چنگ بیاورند؛ چراکه به غیر از پول ارزش افزوده نهادهای اجتماعی اعتبار اهمیت بیشتری دارد.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا که مهمان اندیشکده یقین در این نشست مجاز بود خاطرنشان کرد : خیلی ها میگویند ادواردو الگوی ماست؛ درحالی که الگوی او بچه های حزب اللهی و رزمندگان دفاع مقدس بود. او قدر زندگی در ایران را میدانست چون زندگی در محیط غیراسلامی را تجربه کرده بود. قدر رهبری را می‎دانست چون رهبران زیادی را دیده و شناخته بود قدر نظام جمهوری اسلامی را می دانست چون از نظامهای حاکم را آگاه بود. بعد از شهادتش گفتند خودکشی کرده  و پروندهاش بدون هیچ تحقیقی تا به امروزهمچنان بسته است. حاضر نشدند  مسلمان بودن یا ادعای مسلمانی او را واکاوی کنند چون خوب میدانند به علت جایگاهی که داشت برای افکار عمومی کنجکاوی ایجاد می کند.

وی در ادامه افزد: مرحوم کاسه ساز تهیه کننده مستند ادواردو به من میگفت در داخل کشور برای پخش مستند تهدیدم کردند تا آن را پخش نکنم وقتی موفق نشدند مرا تطمیع کردند که هم وزنم طلا میدهند وزارت خارجه نگران رابطه ایران و ایتالیا بود. کاسه ساز میگفت برای همین برای رهبری نامه نوشتم و از ایشان برای پخش و رفع محدودیت ها کسب اجازه کردم ایشان به من پیشنهاد دادند اول به صوت خصوصی در جاهای مختلف پخش شود بعد از ان تلویزیون نمایش دهد.

دکتر ابیانه با ابیان اینکه ادواردو یک سری سفر به افغانستان، پاکستان و شبه قاره داشت و دنبال تببین اسلام بود گفت: ادواردو نمیتوانست بگوید مسلمان هستم برای همین به دنبال آشنایی با تلویزیون اقدام کرد تا به سرزمین های اسلامی سفر کند تا اسلام را بیشتر بشناسد بعد از سفرش در میزگردی که با ایگورمن خبرنگار تلویزیون داشت از اسلام دفاع میکرد بعدها ایگورمن نوشت: احساس می کنم  ادواردو بعد از دیدار با ایت الله خمینی سحر شده بود. 

 وی ادامه داد: در سفری که شهید آنیلی به کشورهای شبه قاره هند داشت ایران هم آمد که در آن سفر کنت لوکا همراهش بود. ادواردو به من گفت لوکا را تا مرز اسلام آوردهام تو با او حرف بزن من یکساعت با کنت لوکا حرف زدم دیدم همه شرایط اسلام را قبول دارد اما فلسفه حجاب را متوجه نمیشود. او یک جوان خوش تیپ و برازندهای بود؛ وقتی از فلسفه حجاب برای او گفتم بلافاصله  گفت میخواهم مسلمان شوم که با توجه به موقعیت مالی و جایگاهی که داشت او هم ترور شد و به شهادت رسید.

در پایان دکتر حسن عباسی تاکید کرد: ما باید روی این قضیه کار کنیم؛ چراکه با الگوی شهید ادواردو آنیلی میتوان بین سه دین اسلام، یهود و مسیحیت کار کرد تا مردم دنیا خودشان ببینند و متوجه شوند چرا چنین جوانی با این موقعیت اقتصادی و اجتماعی در دل غرب به اسلام روی آورد و به قدری شیفته این دین و مسلک شده بود که به تمام موقعیتهای قبلی خود  پشت پا زد. ادواردو  نماد و پرچم  تبلیغ اسلام ناب محمدی است باید او را به جوانان معرفی کنیم آن هم در این بحبوحهای که رسانهها مصرفگرایی و تجملات را به خورد آنها میدهند و با ذائقهسازی سعی دارند جوانان مجذوب دنیای رنگارنگ آنها شوند این انسان بزرگ که فطرتا اسلام را پذیرفته بود برای معرفی به جوانان سلبریتی زده امروز بسیار مناسب است که انشالله بتواند الگویی برای سبک زندگی انها هم باشد.

دگتر قدیری ابیانه نیز خاطرنشان کرد: ما اگر می خواهیم خون شهید ادواردو را پاس بداریم باید اسلام را درست و جهانی تبلیغ کنیم. امروز به واسطه گسترش رسانههای مجازی راه برای همه باز است. دراین جا باید یادی کنم از انجمن شهید ادواردو آنیلی که از همان ابتدای شهادت غریبانه ادواردو وارد میدان شد و با دستهای خالی بدون هیچ پشتوانه مالی و حمایتی بران شد تا راه و منش این شهید را به همه معرفی کند. این انجمن که حالا در بحث تخصصی رهیافتگان نیز فعالیتهای چشمگیری در عرصه بین المللی داشته نیازمند حمایت مردم و مسولین برای فعالیتهای موثر خود است. 

قدیری ابیانه از مخاطبان این برنامه خواست تا با کمک به انجمن از هر لحاظ از جمله وقف و نذر نگذارند نام و یاد ادواردو فراموش شود و در تبلیغ اسلام نیز فعالیت کنند.

 بخش خبری سایت رهیافتگان

اشتراک گذاری :


  1. ?? گفت:

    ادواردوآنیلی شهیدعجیبی است، نمک خاصی داره، اول بی قرارش میشوی واوتورامیبردبه نقطه ای ازآگاهی خالص… گمان کردن اوراازمیان برداشتن والااوهموچنان نام خدارااشاعه میدهد… روحش شاد

آخرین اخبار