،پروفسور یاسر سلیمان
مشکلات مسلمانان انگلیس در تغییر دین

یک تحقیق جدید درباره چالش های پیش روی بریتانیایی های تازه مسلمان شده نشان می دهد مسلمانان انگلیس بعد از تغییر دین خود با فشار از طرف خانواده و نیز مخالفت عمومی نسبت به نوع پوششان مواجه هستند.

 

 

a49a3ff0698d54adf6ff6e7a3c2e0cbc_M

پروفسور یاسر سلیمان

 

به گزارش رهیافتگان: یک تحقیق جدید درباره چالش های پیش روی بریتانیایی های تازه مسلمان شده نشان می دهد مسلمانان انگلیس بعد از تغییر دین خود با فشار از طرف خانواده و نیز مخالفت عمومی نسبت به نوع پوششان مواجه هستند.

این تحقیق در گزارشی با عنوان ” روایت مسلمان شدن در بریتانیا ” منتشر شده و فشارهای فرهنگی مسلمانان در بریتانیا و عدم حمایت از تازه مسلمانان را بیان کرده است ,بیشتر بر مشکلات زنان مسلمان تکیه دارد.
بر اساس گزارش سایت اسلام آنلاین،پروفسور یاسر سلیمان، رییس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه کمبریج با اشاره به زمینه های سیاسی، اجتماعی و مذهبی عنوان کرد که در این گزارش تلاش شده تجربه زنان تازه مسلمان شده را در جامعه برتانیا به تصویر بکشد.
این گزارش که توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده چالش های پیش روی تازه مسلمانان در بریتانیا مانند حجاب، ازدواج، طلاق، چند همسری، خشونت خانگی و قوانین مساجد را مطرح می کند.
در این گزارش همچنین مشکلات کودکانی که مادرشان به اسلام روی آورده اند مطرح شده و عنوان شده که تازه مسلمانان می توانند پلی بین مسلمانان و غیر مسلمانان در جامعه بریتانیا باشند.
به گفته پروفسور یاسر سلیمان مساله پوشش و حجاب یک مساله بسیار مهم برای زنان تازه مسلمان است.
یاسر سلیمان معتقد است: تمام زنان مسلمانی که به اسلام روی می آورند حجاب ندارد و این به منطقه ای که آن ها در آن زندگی می کنند بستگی دارد. اگر در یک شهر کوچک زندگی کنند داشتن حجاب برایشان سخت تر است و اگر در لندن زندگی کنند راحت تر می توانند حجاب داشته باشند.
از موضوعات مهم دیگر اشاره شده در این گزارش مساله هویت به عنوان یک چالش مهم برای زنان تازه مسلمان شده در بریتانیا است.
این گزارش نشان می دهد که تازه مسلمان شده های بریتانیا برای حضور موثرتر در جامعه نیاز به کمک و حمایت دارند و تصویر واقعی زنان تازه مسلمان شده در بریتانیا را نشان می دهد.
بریتانیا حدود 2.5 میلیون نفر مسلمان دارد که اکثریت آن ها را هندی ها، بنگالی ها و پاکستانی ها تشکیل می دهند.
در سرشماری سال 2011 مشخص شد که تعداد مسلمانان از سه درصد به 4.8 درصد افزایش داشته است.

منبع: شفقنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما