انگلیس
افزایش اسلام‌هراسی و نژاد پرستی در حزب کارگر انگلیس علیه مسلمانان

گزارشی که اخیرا توسط شبکه مسلمانان حزب کارگر، منتشر شده نشان می‌دهد که بیش از ۳۰ درصد (یک چهارم) مسلمانان در این حزب اسلام‌هراسی را احساس می‌کنند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از دیلی صباح، در گزارشی که اخیرا توسط شبکه مسلمانان حزب کارگر، بزرگترین گروه مسلمان و حامیان این حزب تهیه شده، داده‌های جمع آوری شده نشان می‌دهند که اسلام‌هراسی در این حزب رو به افزایش بوده و بیش از ۳۰% (یک چهارم) مسلمانان در این حزب اسلام‌هراسی را احساس می‌کنند.

این درحالی است که حزب کارگر با توجه به اینکه از نظر تاریخی چپ‌گرا بوده است، به ضد نژادپرست بودن خود افتخار می‌کند و همیشه به همین دلیل مسلمانان را جذب می‌کرده است.

گروه  بین ماه‌های جولای و آگوست یک نظرسنجی انجام داده و با ۶۷۶ عضو مسلمان و مقامات منتخب حزب کارگر مصاحبه کرده است.

تقریباً ۴۴ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که حزب کارگر اسلام‌هراسی را جدی نمی‌گیرد، در حالی که ۵۵ درصد برای مقابله با احساسات ضدمسلمانی به حزب اعتماد ندارند.

افضل خان، نماینده حزب کارگر در پیش‌گفتار این گزارش اعلام کرد: ما باید به سرعت برای مقابله با اسلام‌هراسی در صفوف خود اقدام کنیم. در حالی که حزب کارگر طی دهه‌ها از حمایت قاطع جامعه مسلمانان برخوردار بوده اما نمی‌توانیم حمایت آنها از خود را حتمی بدانیم.

یک پاسخ‌دهنده زن مسلمان گفته است:  قطعاً زیرساخت‌های اسلام‌هراسی در درون حزب کارگر وجود دارد که ناشی از نژادپرستی سیستماتیک بوده که ممکن است آشکار نباشد اما قطعا وجود دارد.

موضوعاتی که پاسخ‌دهندگان باید به آن جواب می‌دادند شامل تصمیمات سیاست خارجی مربوط به جنگ علیه تروریسم در سال ۲۰۰۱، تغییر سیاست مربوط به کشمیر در اوایل سال جاری، اشغال فلسطین و ارتباط حزب کارگر با برنامه پیشگیری دولت برای مقابله با افراط‌گرایی بود.

در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۷، تخمین زده شد که ۸۵ درصد مسلمانان از حزب کارگر حمایت می‌کنند در حالی که تنها ۱۱ درصد از آنها از محافظه‌کاران راست‌گرا حمایت کرده‌ بودند. حامیان حزب نگران هستند که اگر اسلام‌هراسی در داخل بدنه حزب ادامه داشته باشد، حمایت گسترده مسلمانان را به تدریج از دست بدهند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما