تاریخ انتشار :

پلیس نیویوک

اصلاحیه مذهبی در آیین‌نامه پلیس نیویورک در خصوص حجاب

پلیس نیویورک اعلام کرد آیین نامه مربوط به دستگیرشدگان محجبه را تغییر می‌دهد و از این پس افسران پلیس اجازه ندارند متهمان را مجبور به کشف حجاب هنگام گرفتن عکس بازداشت کنند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از نیویورک تایمز، پلیس نیویوک اعلام کرد که آیین‌نامه خود را مربوط به گرفتن عکس از دستگیرشدگان را تغییر داده و از این پس افسران پلیس اجازه ندارند هنگام بازداشت افراد مذهبی و زنان مسلمان آنان را مجبور کنند هنگام گرفتن عکس، روسری یا پوشش اسلامی‌شان را دربیاورند و تا زمانی که چهره آنان کاملا پیدا باشد، حجاب مانعی نخواهد بود.

دو سال پیش جمیله کلارک و آروا عزیز که از این قانون شرم آور رنج برده بودند، کمر همت بستند تا این وضعیت را تغییر داده و از اداره پلیس نیویورک شکایت کردند.

در همین راستا این دو زن تلاش‌های زیادی کردند تا اینکه هفته گذشته در جلسه حل و فصل پرونده قضایی، اداره پلیس نیویورک موافقت کرد تا آیین نام خود را تغییر داده و از این پس افراد مذهبی مجبور به کشف حجاب در اداره پلیس نخواهند شد.

توافق‌نامه‌ای ، که در دادگاه منطقه ای فدرال در منهتن منعقد شد ، نه تنها در مورد حجاب ، بلکه در مورد سایر پوشش‌های مذهبی مانند کلاه، کلاه گیس‌هایی که یهودیان ارتدوکس دارند و عمامه‌هایی که سیک‌ها بر سر می‌گذارند نیز اعلام خواهد شد.

آلبرت فاکس‌کان وکیل این بانوان مسلمان گفت: این وحشتناک بود که سال‌ها در نیویورک این اتفاق می‌افتاد و شهر ما به ارزش‌های مذهبی خیانت می‌کرد. اما از این پس دیگر نیویورکی‌ها در معرض این سیاست تبعیض آمیز نخواهند بود.

گفته می‌شود این آخرین اصلاحیه مذهبی در آیین‌نامه پلیس نیویورک است. در سال ۲۰۱۶ نیز در پی دادخواست مشابه‌ای این اداره مجبور شد سیاست‌های خود را در رابطه با داشتن ریش و اجازه گذاشتن عمامه برای افسران پلیس تغییر دهد.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار