۶ زائرسوئدی در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شدند

همزمان با ماه شعبان المعظم، ۶ زائر اهل کشور سوئد در نخستین سفر به بارگاه منور رضوی،با گفتن شهادتین، دین اسلام را پذیرفته و مذهب تشیع را برگزیدند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) 

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت:در مراسمی که با حضور کارشناسان دینی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در رواق غدیر حرم مطهر برگزار شد، این ۶ زائر سوئدی پس از تحقیق و مطالعه به اسلام گرویدند و مذهب تشیع را انتخاب کردند.

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد افزود: این تازه مسلمان‌ها که به واسطه آشنایی با خانواده‌ای ایرانی با این دین آشنا شده بودند، پس از تصمیم برای مسلمان شدن، حرم حضرت رضا(ع) را بهترین مکان برای تشرف خود انتخاب و پس از ادای شهادتین نماز شکر را در این حرم نورانی اقامه کردند.

وی اظهارداشت: “متس اریک برتبرگ” پس از مسلمان شدن نام علی را برای خود برگزید وهمسرش “گابریلا برتبرگ” نام فاطمه را برای خود انتخاب کرد.
هاشمی نژاد ادامه داد: این زوج میانسال پس از ۳۰ سال زندگی مشترک پیمان ازدواج خود را مجددا در حرم مطهر رضوی بستند ومهریه خود را یک جلد کلام‌الله مجید و یک شاخه گل یاس به نیت حضرت فاطمه زهرا(س) تعیین کردند.
“پترا ماریه ایسگرن”،”شارلوت الیزابت”، “جنی ماریا موبرگ” و “کریسدل”۴ مسیحی دیگری بودند که پس از راهنمایی‌های بانوی مسلمان ایرانی و پس از مطالعه کتاب های فراوان از جمله صحیفه سجادیه و نهج البلاغه به دین اسلام روی آوردند.

هاشمی نژاد در این مراسم معنوی با ابراز خرسندی و تبریک به این تازه مسلمانان اظهار کرد: اینجا مکانی زیارتی است که سالانه میزبان ۳۰ میلیون زائر از اقصی نقاط دنیا است.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۰ هزار توریست غیر مسلمان این مکان را برای گردشگری انتخاب می‌کنند، افزود: در سال های اخیر با توجه به ثبات و امنیت ایران اسلامی نسبت به سایر کشورهای همسایه، ما شاهد استقبال گسترده زائران غیر ایرانی و توریست ها به این مکان مقدس بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: علیرغم تلاش‌های غرب برای به راه انداختن جنگ مذهبی و اعتقادی میان مسلمانان، ما شاهد هستیم که افراد زیادی راجع به اسلام واقعی تفکر می‌کنند و با نگاه ژرف و دقیق این دین آسمانی را بر می‌گزینند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: این روند، نگرانی‌هایی را در سیاست مداران غربی ایجاد کرده است به طوری که اجازه آشنایی با ایدئولوژی و تفکرات اسلامی را به مردم دنیا نمی‌دهند و برای محدود کردن مسلمان برنامه‌ریزی‌هایی دقیقی را انجام داده‌اند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما