تاریخ انتشار :

قم

رونمایی از تابلوی هنری نگارگری با موضوع پیامبران اولوالعزم به زبان اسپانیایی

همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) و در واکنش به توهین به ساحت رسول خدا (ص) از تابلوی هنری و فاخر انبیا جهت عرضه در منطقه آمریکای لاتین رونمایی می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ): همزمان با توهین به پیامبر اکرم (ص) و در چارچوب تعامل کانون هنر شیعی و فعالان فرهنگی و تبلیغی حوزه آمریکای لاتین، اثری فاخر با موضوع پیامبران اولوالعزم تولید و به زبان‌های اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی تولید شده است که روز چهارشنبه با حضور شماری از شخصیت‌های فرهنگی آمریکای لاتین و هنرمندان ایرانی در شهر مقدس قم رونمایی می‌شود.

در این اثر روی زمینه آبی، نام‌های انبیای اولوالعزم با انگشتان هنرمندی چون مسعود نجابتی نگارگری شده است و نوشته ای با مضمون «نیست فرقی در میان انبیا / ‏ جمله نورند حول کبریا» این اثر را تکمیل کرده است.

این اثر جهت ارائه به مسلمانان و شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی آمریکای لاتین آماده سازی شده است و قرار است پس از آئین رونمایی در قالب محصولات مختلف در کشورهای مختلف آمریکای لاتین عرضه گردد.

این نخستین باری است که تلاش شده است یک مضمون دینی در قالب نمادسازی در سطح منطقه آمریکای لاتین عرضه گردد و پیش بینی می‌شود با استقبال شخصیت‌های این منطقه مواجه گردد.

پایگاه اینترنتی اسپانیایی زبان گام دوم www.segundopaso.es که به انعکاس مباحث اندیشه‌ای و تحولات فرهنگی و اجتماعی به زبان اسپانیایی می‌پردازد ضمن اعلام این خبر، تصویری از این تابلوی ارزشمند را نیز منتشر کرده است.

منبع: مهر

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار