تاریخ انتشار :

سازمان همکاری اسلامی

توانمندسازی زنان در جهان اسلام

سازمان همکاری اسلامی طرح جدیدی را با هدف توانمند کردن زنان در جهان اسلام ارائه داده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از «عرب نیوز»،سازمان همکاری اسلامی طرح جدیدی را با هدف  توانمند کردن زنان در جهان اسلام ارائه داده است.

سازمان همکاری اسلامی قرار است سازمان مستقلی را برای زنان راه اندازی کند که دستیابی مهم و چشمگیر این سازمان در تلاش هایش برای قدرتمند کردن زنان در جهان اسلام به شمار می آید.

در ماه آگوست دکتر «یوسف العثیمین» ،دبیر کل سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که اساسنامه سازمان توسعه زنان نوشته و بنابراین تشکیل این سازمان لازم الاجرا شده است.

 این سازمان نوپا نقش محوری را در افزایش نقش سازمان همکاری اسلامی در توانمندسازی زنان و ارتقاء جایگاه آنها ایفا می کند.

در هفته جاری اولین نشست شورای «سازمان رشد زنان» برای بحث درمورد ساختار و قوانین داخلی این سازمان برگزار خواهد شد.

سازمان رشد زنان به موجب مصوبه ای که شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک سازمان تخصصی بین المللی مستقر در قاهره تصویب کرد ، تأسیس شد.

اساسنامه این سازمان در سال ۲۰۱۰ تصویب شد و از آن زمان تلاش های زیادی توسط  سازمان همکاری و مصر، کشور میزبان مقر سازمان رشد زنان برای پیش بردن روند تصویب انجام شد.

طی یک جلسه غیررسمی مشورتی در مورد توانمندسازی زنان در جهان اسلام که سال گذشته در قاهره برگزار شد ، شرکت کنندگان برخی از موضوعاتی را که سازمان رشد زنان پس از آغاز فعالیت خود روی آنها تمرکز خواهد کرد ، شناسایی کردند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار