تاریخ انتشار :

انگلیس

تلاش موذیانه انگلیسی ها برای صادرات گوشت به غرب آسیا

صادرکنندگان صنعت گوشت حلال در انگلیس به دنبال در دست گرفتن بازار در غرب آسیا هستند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان): به نقل از Asian Image، براساس گزارش هیئت توسعه کشاورزی و باغداری انگلیس  (Agriculture and Horticulture Development Board) موسوم به AHDB که در وبینار این سازمان ارائه شد، این منطقه دارای جمعیت رو به رشد با درآمد قابل استفاده بالا است و حدود ۹۰ درصد از کل گوشت گاو و بره را که به صورت محلی مصرف می‌شود، وارد می‌کند و این هدف اصلی برای صادرکنندگان انگلیسی است.

به گفته اول فوسینی، مدیر بخش حلال AHDB، انگلیس در مقایسه با سایر کشورها سهم کمی از بازار گوشت قرمز حلال در غرب آسیا دارد.

فوسینی گفت: ما اهمیت خاورمیانه را می‌دانیم و در حالی که مصرف گوشت بره در حال افزایش است، فضای لازم برای ما وجود دارد که سهم بیشتری از ۹۰ درصد از واردات منطقه خاورمیانه داشته باشیم. یکی از بزرگترین موضوعاتی که صادرکنندگان ما در حال حاضر با آن روبرو هستند، صدور گواهینامه حلال است. همه نهادهای صدور گواهینامه مستقر در انگلیس شناخته شده و معتبر نیستند، بنابراین بسیار مهم است که شما گواهینامه خود را عاقلانه انتخاب کنید زیرا بدون اعتبار، محصولات شما در بدو ورود رد می‌شود.

صنعت گوشت انگلیس هرساله بیش از ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کند. با این همه سهم گوشت حلال از این میزان تولید بسیار پائین است.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار