تاریخ انتشار :

دانشگاه بیرمنگام

برگزاری دوره کارشناسی اقتصاد اسلامی در دانشگاه بیرمنگام انگلیس

دانشگاه شهر بیرمنگام از راه اندازی اولین دوره کارشناسی اقتصاد اسلامی در انگلیس خبر داد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان): به نقل از « thebusinessdesk»، دانشگاه شهر بیرمنگام از راه اندازی اولین دوره کارشناسی اقتصاد اسلامی در انگلیس خبر داد.

 

اقتصاد اسلامی یکی از سریع ترین رشدها را در صنایع مالی و اقتصادی دارد.سرمایه جهانی اقتصاد اسلامی در حال حاضر از ۲ تریلیون دلار فراتر رفته و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ به ۳٫۸ تریلیون دلار برسد.

«شایسته مقدم»،سرپرست این رشته دانشگاهی گفت: این دوره در یک زمان بسیار مهم در تاریخ ما آغاز می شود.وی افزود: با چالش های همه گیر و اقتصادی کنونی  نیاز فوری به تجدید نظر در مورد جایگزین کردن اقتصاد مبتنی بر بهره با اقتصاد اسلامی وجود دارد.

 

اقتصاد اسلامی در قرن ۲۰ به عنوان ابزاری  موثر برای تأمین مالی توسعه در سراسر از جمله در کشورهای غیر مسلمان مطرح شد.اقتصاد و امور مالی مطابق با شرع از نظر روش های کلیدی با بانکداری متعارف متفاوت است که مهمترین اسن تفاوت ها ممنوعیت اخذ سود و سرمایه گذاری در شرکت های سازگار با اخلاق است.

 

مدرس ارشد در دانشکده تجارت دانشگاه بیرمنگام در این باره گفت: اقتصاد اسلامی از برخی ابزار برای اطمینان از توزیع عادلانه ثروت و منابع  و دسترسی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و حصول اطمینان از فرایندهای اخلاقی و پایدار در تجارت و امور مالی استفاده می کند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار