تاریخ انتشار :

سارا، تازه مسلمانی از آلمان

در مدت زمان کوتاهی متقاعد شدم که تنها مذهب راستین اسلام است

به باور من در خانواده های مسلمان نسبت به خانواده های بی ایمان یا سایر ادیان عشق و صمیمیت بیشتری وجود دارد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان): گفتگوی اختصاصی بنت الهدی مفخمی با تازه مسلمانی اهل آلمان

متن اصلی را اینجا ببنید

مترجم: سارا فاطمی -ادیتور زهره رنجبر

لطفا شرح حالی از خودتان به ما بدهید.

نام من ساراست. خانواده ی من کاتولیک هستند اما هیچ یک از اعضای خانواده عملا پایبند نبوده و به خدا اعتقاد ندارد.  آنها مسیحی شناسنامه ای هستند. من ۲۰ ساله هستم و ۲ ماه پیش به اسلام گروییدم.

 

چه طور با اسلام آشنا شدید؟

من به روش های متفاوتی با اسلام آشنا شدم. در بیمارستانی کار میکردم که بیماران عرب داشت. برای صحبت کردن با آنها شروع به یاد گرفتن مفاهیم مقدماتی عربی کردم و شیفته ی صمیمیت آنها شدم. نمی گویم که همه ی عرب ها مسلمانند اما این عربها مسلمان بودند و از طریق انها بود که توانستنم تا اندازه ای اسلام را بشناسم. برای مثال با ماه رمضان آشنا شدم. پیش از آن من هیچ چیز در مورد اسلام نمیدانستم.

در دانشگاه با دختری آشنا شدم که چند سال قبل مسلمان شده بود.  باهم صمیمی شدیم و او تا کنون در فهم اسلام کمک زیادی به من کرده است.

از طرفی تعدادی از دوستانم اهل کشورهای عربی هستند و از ابتدا مسلمان بوده اند.  اگر سوالی در مورد اسلام برایم پیش بیاید از انها کمک می گیرم.

 

چه چیزی تو را به اسلام آوردن سوق داد؟

فکر میکنم تجربیات شخصی که در زندگی داشتم مرا وادار کرد به سرنوشت باور داشته باشم. یک روز شخصی به من گفت آنچه که من به عنوان سرنوشت باور دارم همان خداوند (الله) است. در مدت زمان کوتاهی متقاعد شدم که تنها مذهب راستین اسلام است و همان روز شهادتین را گفتم. با این حال دانش اسلامی ام اندک است. تنها می دانم که چگونه نماز بخوانم   تعداد کمی از قوانین را یاد گرفتم. دائما در حال یادگیری هستم الحمدلله.

 

بعد از این که مسلمان شدید واکنش خانواده چه بود؟ ایا با افرادی که شمارا از قبل میشناختند به مشکل بر خوردید؟ ایا ازدواج کرده اید؟

هنوز به خانواده چیزی نگفته ام چون میدانم من را به عنوان یک مسلمان نمیپذیرند. علتش این است که چیزی درباره ی اسلام نمی دانند. انها فقط انچه را که رسانه ها میگویند باور میکنند که اغلب کاملا دروغ هستند. مطمئنم از مسلمان شدنم شرمنده می شوند چون هیچ ارتباطی با مسلمانان نداشته ایم.

خیر. هنوز ازدواج نکرده ام. اما در آینده ان شاءالله.

گسترش اسلام در آلمان را چگونه میبینید؟

من از گسترش اسلام در کشورم حمایت میکنم با این وجود میدانم افراد کمی با من هم عقیده اند.

 

از نظر شما کدام آیه زیباتر است و چرا؟

همان طور که قبلا اشاره کردم در مورد اسلام و قران اطلاعات زیادی ندارم پس نمیتوانم به طورقطع به این سوال پاسخ دهم. در حال حاضر کتابی را میخوانم که به نوعی ترجمه ی قرآن به زبان مادری من است. الان در حال مطالعه هستم و باید برای زمان امتحانی که به زودی فرا می رسد،  آماده شوم.

 

نظر شما در مورد حجاب چیست؟ ایا رعایت حجاب اثری منفی بر زندگی شما داشته است؟ فکر میکنید حجاب تنها مختص خانم هاست؟

من حجاب و پوشیدن  آن را دوست دارم. چرا که با دادن اعتماد به نفس بسیار، باعث می شود احساس بهتری داشته باشم. من به خوبی متوجه نگاه خیره ی مردم به خودم هستم. حجاب در مقابل آنها به من امنیت میدهد و من این را به خوبی احساس میکنم.

تا کنون هیچ اثر منفی بر زندگی شخصی من نداشته است. اما خوب می دانم در زندگی من افرادی هستند که به محض با خبر شدن از مسلمان شدنم ارتباطشان را با من قطع می کنند. نگاههای خیره آنها شروع می شود و فکر های بدی در ذهن می پرورانند. پس معتقدم حجاب به زنان امنیت بیشتری میدهد.

 

از دیدگاه مسیحیت و اسلام بنیان خانواده را چه طور ارزیابی میکنید؟

به باور من در خانواده های مسلمان نسبت به خانواده های بی ایمان یا سایر ادیان عشق و صمیمیت بیشتری وجود دارد.

 

مهمترین عامل جذب شما به دین اسلام چه بوده است؟

شیفته ی این شدم که مسلمانان چطور  به محیط اطراف خود اهمیت میدهند تا  از این طریق بعد از مرگ مورد پاداش قرار گیرند. هم چنین به بخشندگی و توجهشان به یکدیگر علاقه مندم.

 

قبل از مسلمان شدن شما پیرو چه مذهبی بودید؟

مسیحیت

 

وقتی برای اولین بار نماز خواندید چه احساسی داشتید ؟ خواندن پنج نوبت نماز در روز برایتان سخت نبود ؟

گاهی صبح بیدار شدن سخت است. به خصوص اوقاتی که روز اضطراب آوری درپیش دارم. این که وضو بگیرم و با تمرکز نماز بخوانم کمی برایم دشوار است. اما بعد از خواندن نماز احساسی به من دست می دهد که  آن را دوست دارم. احساس سرزندگی میکنم. حس می کنم به خدا نزدیکتر شده و میتوانم با او صحبت کنم. خدا به من انرژی میدهد و مرا برای رسیدن به هرچه که بخواهم حمایت میکند. اولین باری که نماز خواندم احساس رضایت بخشی داشتم. نماز مثل یک مدیتیشن آرامش بخش است.

اگر بخواهی برای کسی از زیبایی و آرامشی که در اسلام پیدا کردی بگویی، چه خواهی گفت؟

من بسیار سپاسگزارم و بی نهایت شاکرم که خدا اجازه داد من او را پیدا کنم و امیدوارم که هر روز افراد بیشتری زیبایی و حقیقت اسلام را ببینند.و این طرز تفکر منفی متعصبانه بر علیه اسلام را متوقف کنند و در مقابل، در مورد اسلام آگاه شوند. ان شاءالله افراد بیشتری اسلام را بپذیرند و  خدا آنها را هدایت کند.

امیدوارم سوالاتتان را به خوبی پاسخ داده باشم.

 

ممنون از وقتی که گذاشتید.

گفتگوی اختصاصی بنت الهدی مفخمی با تازه مسلمانی اهل آلمان

متن اصلی را اینجا ببنید

مترجم: سارا فاطمی -ادیتور زهره رنجبر

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار