تاریخ انتشار :

حرم امام رضا

مسلمان شدن دو اسپانیایی از طریق شرکت در برنامه‌های تبلیغی آستان قدس رضوی

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: دو نفر از کشور اسپانیا از طریق برنامه‌های تبلیغی این مرکز در فضای مجازی به دین اسلام گرویدند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان : مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: پیش از شیوع کرونا برخی زائران خارجی که تمایل به مسلمان شدن داشتند، با حضور در حرم مطهر رضوی و مرکز ارایه خدمات به زائران غیرایرانی طی مراسمی مسلمان می‌شدند، اما بعد از شیوع کرونا این وضعیت تغییر کرد.

او افزود: با شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها برای حضور زائران در حرم مطهر رضوی، ترویج فرهنگ رضوی از طریق برنامه‌های تبلیغی مختلف مرکز امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی به زبان‌های گوناگون از طریق برگزاری وبینار و استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف دنبال شد.مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ادامه داد: تجربه جدید مرکز امور زائران غیرایرانی در امر تبلیغ از طریق فضای مجازی موجب برقراری ارتباط با طیف گسترده‌تری از مخاطبان شد و حضور آنان از کشور‌های مختلف در برخی برنامه‌ها به بیش از ۱۰ هزار نفر رسید.

هاشمی نژاد بیان کرد: به همین منظور دو اسپانیایی که پیش از این مطالعاتی در زمینه اسلام داشتند، با شرکت در برنامه‌های تبلیغی این مرکز، شوق بیشتری برای گرایش به اسلام پیدا کرده و مسلمان شدند.

او تصریح کرد: از زمانی که بخشی از صحن‌ها و اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی گشایش یافته، شاهد حضور زائران غیرایرانی از کشور‌های مختلف عربی، شبه قاره هند و افغانستان در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) هستیم، اما عمده آن‌ها مقیم ایران هستند و به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد مسافر خارجی کمتر در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کرده است.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تاکید کرد: برنامه‌های ویژه ایام پایانی ماه صفر این مرکز با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برای زائران خارجی برگزار شده است.

هاشمی نژاد اظهار کرد: در ایام عزاداری روز‌های پایانی ماه صفر، صحن کوثر حرم مطهر رضوی برای عزاداران هندوستانی، پاکستانی و افغانستانی در نظر گرفته شده تا مراسم عزاداری را طبق آداب و رسوم خود با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار کنند.

 
منبع:ایرنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار