آستان مقدس علوی
برگزاری نشست مجازی «آموزه‌های قرآنی در نهضت حسینی»

مرکز قرآن کریم آستان مقدس علوی نشستی مجازی را با عنوان «آموزه‌های قرآنی در نهضت حسینی» با حضور دبیرکل آستان علوی و شماری از شخصیت‌های قرآنی و دانشگاهی برگزار کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از «آستان مقدس علوی»، «محسن الخاقانی»، مدیر بخش مطالعات قرآنی آستان علوی، درباره برگزاری این نشست گفت: هدف از برگزاری آن توجه به مبانی و اصولی است که امام حسین(ع) آنها را از آیات قرآن الهام گرفت و از آن در نهضت اصلاح‌گرایانه و منش خود تا آخرین لحظه زندگی‌‌اش استفاده کرد.

وی افزود: در این نشست مجازی برخی اساتید دانشگاه به سخنرانی پرداختند و نمونه‌های تطبیقی آیات قرآن که امام حسین(ع) در مسیر خود از مدینه تا کربلا به آنها استناد کرده بود و همچنین ارتباط میان آیات قرآن با ویژگی‌های زمانی و مکانی حادثه کربلا و ارتباط همیشگی میان قرآن کریم و اهل بیت(علیهم السلام) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الخاقانی با بیان اینکه این نشست در موکب‌های قرآنی آستان علوی در عمود ۹۶ مسیر منتهی به کربلای معلی برگزار شد، گفت: این نشست با استقبال خوبی روبه‌رو شد و در پایان نیز گواهینامه حضور در این نشست مجازی از سوی مرکز قرآن کریم آستان مقدس علوی اعطا شد.

یادآور می‌شود، شعبه مطالعات و پژوهش‌های قرآنی در گذشته نیز برنامه‌های آموزش قرآن و نشست‌های علمی بسیاری را با عناوین قرآنی و با حضور متخصصان و پژوهشگران برگزار کرده است. 

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما