تاریخ انتشار :

امیلی اندرسون

جملات شنیدنی دختر ۱۶ ساله نروژی درباره حجاب

امیلی اندرسون” دختر ۱۶ ساله نروژی که چند ماه پیش به دین اسلام گرویده است از تجربیات و احساسات شنیدنی خود درباره حجاب می‌گوید.

 

 

میلی اندرسون

میلی اندرسون

 

 

به گزارش رهیافتگان: کمپین “روز جهانی حجاب” که اقدام به انتشار تجربیات تازه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان درباره پوشیدن حجاب می‌کند، یادداشتی خواندنی و عبرت‌آمیز را از یک دختر تازه‌مسلمان نروژی منتشر کرد.
امیلی اندرسون طی نامه‌ای به این کمپین نوشت:
“من در ماه ژانویه مسلمان شدم و از ماه فوریه شروع به پوشیدن حجاب کردم. من در یک شهر مسیحی‌نشین و کوچک زندگی می‌کنم و فکر کنم تنها مسلمان این شهر باشم. هنگامی که شروع به پوشیدن حجاب کردم نگاه‌های مردم نسبت به من تغییر کرد.


بارها تهدید به مرگ شدم و دوستانم از من روی برگرداندند. می دانم که هیچگاه مردم شهرم مرا با این حجاب نخواهند پذیرفت.
خیلی جالب است که مردم چگونه به دلیل پوشیدن یک روسری می‌توانند از کسی متنفر باشند. من با پوشیدن حجاب بسیار زیبا می‌شوم و احساس آزادی می‌کنم. اگر یک زن برای نشان دادن بدن خود می‌تواند آزاد باشد، چرا نباید برای پوشاندن بدنش طبق میل خود رفتار کند؟؟؟


با این حال من به حجاب خود افتخار می‌کنم. با این که اکنون روزهای سختی را می‌گذرانم؛ اما به خاطر خشنودی خدای متعال حجاب می‌پوشم. من هنوز لبخند می‌زنم و می‌دانم که هیچگاه از این خوشحال‌تر نبوده‌ام. حجاب زیبا است و من تا زمان مرگم حجاب خواهم داشت.
جبهه جهانی مستضعفین-ایستگاه هشت

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار