تاریخ انتشار :

سنگاپور

اقدام جالب میراث ملی سنگاپور در برگزاری تور مجازی برای دانش آموزان

دانش آموزان با استفاده از یک مانیتور سیار کنترل از راه دور  که به عنوان یک ربات عمل می کند در مسجد گردش می کنند و نقاط مختلف آن را می بینند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از «straitstimes»،هیئت میراث ملی سنگاپور اقدام به برگزاری تور مجازی بازدید از مسجد «سلطان» برای دانش آموزان کرده است.

کلاس درس این دانش آموزان در ۲۳ کیلومتری مسجد سلطان قرار دارد و امروز (سه شنبه اول مهر) آنها از همین مکان در حال بازدید مجازی از مسجد واقع در «کامپونگ گلام» هستند.

این بخشی از برنامه هیئت میراث ملی برای استفاده از تکنولوژی است تا دانش آموزان در مدارس بتوانند از بناهای ملی و تاریخی بازدید کنند.دانش آموزان با استفاده از یک مانیتور سیار کنترل از راه دور  که به عنوان یک ربات عمل می کند در مسجد گردش می کنند و نقاط مختلف آن را می بینند.

آنها این ربات را از راه دور با استفاده از رایانه کنترل می کنند  و یک راهنمای تور در مسجد سلطان آنها را همراهی می کند.راهنمای تور سوال هایی را از دانش آموزان می پرسد تا آنها را با جنبه های مختلف از معماری مسجد گرفته تا فعالیت هایی که در آن انجام می شود،آشنا کند.

این ربات به دانش آموزان اجازه می داد تا بر روی اشیاء مورد علاقه خود زوم کنند و به عنوان مثال معماری و یا وسایل موجود در مسجد را از نزدیک ببینند.معماری مسجد سلطان ترکیبی از معماری هندی و اسلامی است و دانش آموزان به راحتی می توانند با این سبک از معماری در این تور مجازی آشنا شوند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار