تاریخ انتشار :

انجمن تاریخی بروکلین

انتشار تاریخ شفاهی زندگی مسلمانان امریکایی در وبسایت مسلمانان در بروکلین

انجمن تاریخی بروکلین وبسایت جدیدی با عنوان «مسلمانان در بروکلین» را راه اندازی کرده و روایت زندگی مسلمانان از اسلام هراسی و تبعیض گرفته تا چگونگی بزرگ شدن را در آمریکا توصیف می‌کند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  تاریخی بروکلین می‌باشد و ده‌ها روایت از تاریخ شفاهی زندگی مسلمانان را منتشر ساخته است و به گفته ظهیر علی، هماهنگ کننده پروژه، همه می‌توانند با ورود به این سایت، به روایات نقل قول شده از مسلمانان دسترسی داشته باشند.

ظهیر علی مورخ شفاهی سابق انجمن تاریخی و هماهنگ کننده این پروژه می‌گوید: تاریخچه‌های شفاهی دسترسی بیشتری را برای کسانی فراهم می‌سازند که اغلب به حاشیه رانده می‌شوند یا کسی صدای آنان را نمی‌شوند و همین می‌تواند توانمندکننده باشد به صورت جمعی نقش دگرگون کننده داشته باشد.

وی افزود: به اشتراک گذاشتن تجربیات، و گوش دادن به آن‌ها یک چارچوب مرجع مشترک برای ارتباطات بین فرهنگی و بین نسلی ایجاد می کند.

گفته می‌شود این سایت که در تاریخ ۹ سپتامبر راه اندازی شد ، نتیجه نهایی پروژه سه ساله «مسلمانان در تاریخ» انجمن است که بیش از ۵۰ نوار ضبط شده از خاطرات مسلمانان بروکلین را در طول یک سال جمع آوری کرده و  راویان متنوعی که سنین آنها از ۲۴ تا ۷۴ سال است ، در گفتگوهایی که بین ۹۰ دقیقه تا دو ساعت به طول انجامید ، در مورد زندگی خود در بروکلین صحبت کردند.

دبورا شوارتز رئیس انجمن تاریخی بروکلین گفت: با صوت‌های ضبط شده را به قسمت‌های هفت دقیقه‌ای تقسیم و به صورت موضوعی سازمان‌دهی کرده‌ایم. تا معلمان ، دانش آموزان و ساکنان سراسر بروکلین دسترسی بهتر و آسان‌تری به آن‌ها داشته باشند.

 وی گفت: بیش از ۶۰ کلیپ به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: «بزرگ شدن و جا افتادن مسلمانان در جوامع غربی» ، که به دوران کودکی راویان تمرکز دارد و «گوش دادن به صدای شهر» ، که به تعلق خاطر و حوادث اسلام هراسی مربوط می‌شود. هر دو دسته شامل داستان زندگی مسلمانا، روابط، تجارت، تجربیات و تبعیض‌های روبرو شده پس از ۱۱ سپتامبر هستند

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار