تاریخ انتشار :

استرالیا:

گفتگویی که روزنامه نگار استرالیایی را مسلمان کرد

این گزارش جالب طی ارتباط خبرنگار استرالیایی صورت گرفت که هدفش این بود تا رشته‌های تعصب و تنگ‌نظری علیه مسلمانان را پاره کند اما سرانجام خود او هم به اسلام گروید و مسلمان شد.

 

رهیافتگان- سرویس ترجمه / از آنجا که رسانه‌های استرالیا تعابیر متفاوتی از اسلام ارائه می‌کنند یک روزنامه‌نگار استرالیایی تصمیم گرفت تا درباره اسلام بیشتر بداند به‌همین خاطر در جلسه مسلمانان افغانی در استرالیا شرکت کرد. «پاتریک عبود» با دو استرالیایی مسلمان به نام لوک و سارا ملاقات کرد که نتیجه این ملاقات خروج از مسحیت و مسلمان شدن او بود. او می‌گوید: در دین اسلام  صلح و آرامش وجود دارد.

خواهرمسلمان به او گفت که حجاب برایش آرامش و امنیت آورده است. من افتخار می‌کنم که یک مسلمان استرالیایی هستم، احساس می‌کنم به آرامشی رسیده‌ام که هنگام دعا کردن با خدا ارتباط برقرار می‌کنم. من قبل از این‌که مسلمان شوم هرگز چنین احساسی نداشتم. زن جوان قبل از مسلمان شدن درباره  قرآن تحقیق و مطالعه کرده و به واسطه آشنایی با قرآن مسلمان شده بود. او از این طریق به حقایقی دست یافته بود که خلاف گفته‌های رسانه‌های ضد اسلام بود. سارا به او گفت: به این ترتیب بود که مسلمان شدم. اتفاقات بدی در خارج از کشور استرالیا در جهان رخ می‌دهد و دراین شرایط تنها قرآن راهنمای زندگی من است،  ظلم و ستم و جنگ و خونریزی‌ها همه  به دلیل دوری از قرآن است.

لوکا هم با موج اسلام‌هراسی و احساسات منفی مواجه بود و گفت: در وضعیت فعلی احساس می‌کنیم که مردم نگاه متفاوتی نسبت به ما دارند و ما را به عنوان دشمن تصور می‌کنند. از مردم جامعه سوال کنید واقعا از اسلام چه چیزی می‌دانند. پاتریک بعد از ارتباط با لوک و سارا، یاد می‌گیرد که اسلام‌هراسی و تعصب معنا ندارد. سارا یک پیام به تمام  مردم استرالیا می‌دهد: پیام من به همه استرالیایی‌ها که این را می‌خوانند و از من می‌ترسند. این است که نگاه آنها با واقعیت خیلی فرق دارد. این خواهر به صورت طنزآمیز می‌گوید خون او هم مثل بقیه سرخ است و تنها حجاب اوست که وی را از بقیه زنان متفاوت کرده است.

این گزارش جالب طی ارتباط خبرنگار استرالیایی صورت گرفت که هدفش این بود تا رشته‌های تعصب و تنگ‌نظری علیه مسلمانان را پاره کند اما سرانجام خود او هم به اسلام گروید و مسلمان شد.

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار