مصر
برنامه جدید الازهر برای معرفی اسلام

شیخ الازهر مصر از راه اندازی برنامه کاملی درباره «معرفی اسلام» برای سراسر مردم جهان خبر داد.

  به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از النعیم نیوز،  «احمد طیب» شیخ الازهر مصر در دیدار با «زهراب مناتسکانیان» وزیر امور خارجه ارمنستان در مقر الازهر در قاهره فاش کرد: الازهر قصد دارد تا برنامه کاملی را درباره «معرفی اسلام» با هدف شناساندن پیام درست و شفاف اسلام به مردم جهان به دور از افراط و تفریط راه اندازی کند.

طیب با وزیر امور خارجه ارمنستان درباره تبادل هیئت های آموزشی بین الازهر و ایروان با توجه به روابط تاریخی بین دو کشور گفتگو کردند.

دو طرف همچنین مسئله روابط بین پیروان ادیان و تثبیت فرهنگ گفتگو و همزیستی مسالمت آمیز را بررسی کردند.

شیخ الازهر مصر تاکید کرد: روابط تاریخی بین مصر و ارمنستان از نزدیک شدن دو ملت حمایت می کند. به طوری که مصر در طول تاریخ مقصد خوشایندی برای ارمنستانی ها بوده است. این استقبال ناشی از برنامه های آموزشی الازهر است.

طیب همچنین اعلام کرد: اسلام و مسیحیت هرگز منبع جنگ و درگیری نبوده اند. اما دین در این درگیری ها و جنگ ها ربوده شده است. دین به هیچ وجه درگیری و جنگ را تایید نمی کند.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه ارمنستان معتقد است که همه ادیان به رحمت و صلح دعوت می کنند. سند برادری انسانی که شیخ الازهر و پاپ آن را امضاء کردند، دلیل محکمی  بر اصل دین است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما