تاریخ انتشار :

آلمان

پاسخ به اسلام هراسی در آلمان با انتشار کتاب «تصویر خصمانه اسلام» اثر فرید حافظ

در مقدمه کتاب «تصویرخصمانه اسلام» نویسنده، خلاصه‌ای از مهمترین بخش‌های مربوط به تحقیقات اسلام‌هراسی را برای علاقمندان ارائه داده است

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  اسلام هراسی در جامعه آلمان مد شده است. برخی از خود می‌پرسند که دشمنی با اسلام و مسلمانان در جامعه آلمان از کجا نشات گرفته است و چگونه در جامعه آلمان ظاهر می‌شود؟

بعضی‌ها هم می‌خواهند بدانند که بحث‌های سیاسی و علمی چطور می‌توانند به رفع این معضل کمک کنند؟ گروهی هم مایلند که بدانند؛ چطور می‌توان میان بحث‌های واقعی در حوزه اسلام و اسلام‌هراسی تفاوت قائل شد؟ فرید حافظ Farid Hafez کتاب «تصویر خصمانه اسلام» را برای پاسخ به این پرسش‌ها نوشته است. این کتاب به تازگی در ۱۵۰ صفحه به زبان آلمانی در این کشور منتشر شده است.

در مقدمه کتاب «تصویرخصمانه اسلام» نویسنده، خلاصه‌ای از مهمترین بخش‌های مربوط به تحقیقات اسلام‌هراسی را برای علاقمندان ارائه داده است. سپس اشکال مختلف نژادپرستی علیه مسلمان در جامعه را مطرح کرده و در ادامه رابطه میان بحث‌های یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی را مورد بررسی قرار داده است. او در پایان نیز، راه‌حل‌هایی را برای رسیدن به یک جامعه با نابرابری‌های کمتر ارائه کرده است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار