تاریخ انتشار :

دادگاه فدرال آلمان

لغو شدن قانون ممنوعیت حجاب برای معلمان مسلمان در برلین

دادگاه فدرال آلمان ممنوعیت حجاب برای معلمان در برلین را غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « alaraby»، دادگاه فدرال آلمان ممنوعیت حجاب برای معلمان در برلین را غیرقانونی اعلام کرد.حکم دادگاه پس از آن صادر شد که یک معلم مسلمان به دلیل حجاب از کار در مدارس دولتی برلین منع شد.

در حکم دادگاه آمده است: این زن به خاطر دین خود پس از انجام مصاحبه شغلی از به دست آوردن این شغل محروم شد و به همین دلیل دادگاه تصمیم گرفت تا ممنوعیت حجاب برای زنان را غیرقانونی اعلام کند.

دادگاه فدرال همچنین افزود: حجاب تنها در صورتی می تواند منع شود که باعث به وجود آوردن تهدید جدی در مدرسه شود.معلمان در شهر برلین از داشتن حجاب منع شده اند و این بر اساس قانونی است که کارمندان دولتی را از استفاده از نمادهای مذهبی منع می کند.

دستور دادگاه فدرال آخرین مرحله از دادخواست در جریان است که برای جلوگیری از ممنوعیت حجاب معلم ها در این شهر صادر شده است.«درک بهرندت»،سناتور برلین بر اساس آخرین حکم دادگاه در یک پیام توئیتری خواستار تغییر قانون در مورد حجاب زنان شد.

وی در این باره گفت:نزاع بر سر قانون عدم استفاده از نمادهای مذهبی نباید در مورد زنانی که نیاز به امنیت در جامعه دارند به کار برده شود.«برنارد فرانک»،رئیس اداره فدرال ضد تبعیض هم از این حکم استقبال کرد و خواستار تغییر قانون منع کارمندان دولتی از استفاده از نمادهای مذهبی شد.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار