تاریخ انتشار :

مفتی جمهوری تاتارستان در روسیه

نه تنها مسلمانان، بلکه یهودیان و مسیحیان به روز عاشورا اهمیت بسیاری اهمیت می دادند

مفتی جمهوری خودمختار تاتارستان کامل حضرت سمیعولین در سخنانی درباره ماه محرم و روز عاشورا گفت: طبق داستان عاشورا مشخص است که راه درست به سمت بهشت چیست؟ کسانی که ایمان آوردند و از دستورات خدا پیروی می کنند، برای عبور از این مسیر سخت توانایی بسیاری دارند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)کامل حضرت سمیعولین مفتی جمهوری تاتارستان در روسیه با اشاره به ماه محرم و روز عاشورا گفت: دهمین روز از این ماه به عنوان روز عاشورا برای مسلمانان سراسر جهان شناخته شده است. روز عاشورا روز پیروزی و نجات برخی پیامبران می باشد. از این رو، خداوند متعال حضرت ابراهیم (ع) را از آتش و حضرت یونس (ع) را از نهنگ نجات داده است. حضرت یعقوب (ع) بینایی خود را به دست آورده و حضرت ایوب (ع) بهبود یافته است.

وی ادامه داد: بزرگترین داستان قرآن زندگی و نجات حضرت موسی (ع) است، که با رهبری او قوم اسرائیل به لطف خداوند از مصر نجات یافت. در روز عاشورا خداوند خواهش موسی را پذیرفته و برای نجات قوم یهود راه دریای سرخ را تقسیم کرد و آنها تواستند از آن عبور کردند و از ظلم فرعون نجات شدند.

مفتی تاتارستان خاطر نشان کرد: نه تنها مسلمانان، بلکه یهودیان و مسیحیان به روز عاشورا اهمیت بسیاری اهمیت می دادند.

وی افزود : حدیثی وجود دارد که پیامبر(ص) بعد از آمدن به شهر مدینه، دیدند که یهودیان مثل حضرت موسی (ع) در روز عاشورا روزه می گرفتند و پیامبر روزه گرفتن را به امت خود منتقل کرده است. بنابراین روزه گرفتن برای خشنودی خداوند بهترین کاری است که انسان مسلمان می تواند در روز عاشورا انجام دهد. لیکن، برای که متفاوت از اهل کتاب باشیم، باید قبل و بعد از روز عاشورا نیز روزه بگیریم.

مفتی تاتارستان در پایان گفت: طبق داستان عاشورا مشخص است که راه درست به سمت بهشت چیست؟ کسانی که ایمان آوردند و از دستورات خدا پیروی می کنند، برای عبور از این مسیر سخت توانایی بسیاری دارند.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار