تاریخ انتشار :

شورای روابط اسلامی آمریکایی کایر

تولید فیلم کوتاه با عنوان: کاوش در تاریخ اسلام در بالتیمور

یک سازمان غیردولتی مسلمانان در ایالت مریلند آمریکا فیلمی مستند درباره تاریخچه مسلمانان شهر بالتیمور نمایش می‌دهد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از CAIR، دفتر مریلند شورای روابط اسلامی آمریکایی (Council on American-Islamic Relations) موسوم به CAIR، بزرگترین سازمان حقوق مدنی مسلمانان آمریکا نخستین مستند کوتاه خود را با عنوان «ریشه‌های مقدس: کاوش در تاریخ اسلام در بالتیمور» (Sacred Roots: Exploring the History of Islam in Baltimore) نمایش می‌دهد.

این فیلم کوتاه شامل معرفی و بررسی برخی از پیشگامان اولیه جوامع مسلمان منطقه بالتیمور است که در تأسیس نخستین مساجد و مراکز اسلامی در این شهر نقش مؤثری داشتند. این فیلم همچنین شامل نمایش تلاش  گروهی از کارورزان شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی است که در جولای سال ۲۰۲۰ در مرکز فرهنگی جامعه مسلمانان بالتیمور برای کمک به مستندسازی آن، شرکت کردند.

این فیلم قرار است ساعت ۳ بعد از ظهر امروز پنج شنبه، ششم شهریورماه به وقت بالتیمور (۲۳:۳۰ به وقت تهران) به صورت آنلاین در فیس بوک و کانال یوتیوب شوراز روابط اسلامی آمریکایی به نمایش درآید.

گفته می‌شود حدود ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت حدودا ۶,۱ میلیونی ایالت مریلند را مسلمانان تشکیل می‌دهند که بیشتر آنها در شهر بالتیمور ساکن هستند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار