تاریخ انتشار :

بنگلادش

تاسیس مرکز تحقیقات مسلمان با هدف اعلام پیام اسلام به پیروان ادیان در بنگلادش

مرکز تحقیقات مسلمان با هدف ارتقای سطح تحقیقات در رابطه با قرآن، احادیث و همچنین اطلاع رسانی درباره اعمال دینی و شرع اسلام در بنگلادش آغاز به کار کرده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از newagebd، یک مرکز تحقیقات اسلامی به منظور گسترش آموزه‌های دینی و انجام تحقیقات عمیق پیرامون اسلام، فعالیت خود را از روز یکشنبه در بنگلادش آغاز کرده است.

«مرکز تحقیقات مسلمان» با هدف بهبود تحقیقات در رابطه با قرآن، احادیث و همچنین اطلاع رسانی توده‌ها درباره اعمال دینی و شرع اسلام از طریق وب‌سایت آغاز به کار کرده است.

محمدرشید آل مزیدخان صدیقی مامون، بنیانگذار این مرکز ابراز امیدواری کرد با گسترش دانش اسلامی، به ایجاد یک جامعه بهتر کمک کنند.

رشید در بیانیه‌ای خبری اظهار داشت: اسلام دین صلح است، اعمال درست اصول اسلامی چه در جامعه و چه در زندگی افراد منجر به کاهش جرم و جنایت، افزایش همدلی انسانی نسبت به مردم و تبدیل ساختن جهان به مکانی بهتر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک مرکز تحقیقات اسلامی در تلاش هستیم تا پاسخ سئوالاتی را که مردم در رابطه با آداب و رسوم اسلامی در زندگی روزمره دارند پیدا کنیم. یکی از اهداف ما ایستادن در کنار افراد آسیب پذیر و در معرض خطر است و همچنین می‌خواهیم پیام اسلام را به پیروان ادیان دیگر نیز ترویج دهیم.      

گفته می‌شود این مرکز تحقیقات اسلامی از هم اکنون ابتکاری برای یادگیری قرآن با عنوان «حفظ خوانا» در شهر گلشن، در نزدیکی داکا، پایتخت بنگلادش راه اندازی کرده است و برای فعالیت‌هایش از محققان شناخته شده و برجسته اسلامی از داخل و خارج از کشور کمک گرفته است.

این مرکز تحقیقاتی همچنین در دوره ی شیوع ویروس کرونا به دانش پژوهان مسلمان و دانشمندان اسلامی کمک کرده است و ابتکار عمل را برای نوسازی مساجد و یتیم خانه ها در نقاط مختلف کشور آغاز کرده است

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار