تاریخ انتشار :

زاخاری رایت استادیار دانشگاه قطر

انتشار کتاب «اسلام در آفریقا از قرن ۱۸ تا کنون»

کتاب جدید «زاخاری رایت» استادیار یک دانشگاه در قطر در مورد اسلام در آفریقا منتشر شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از «گالف تایمز»،کتاب جدید «زاخاری رایت» استادیار یک دانشگاه در قطر در مورد اسلام در آفریقا منتشر شد.

این کتاب متمرکز بر علوم اسلامی در قرن هجدهم در آفریقای شمالی است. در این کتاب آمده است که دانشمندان مسلمان از هند تا آفریقای غربی در مباحثات و مبادلات روشنفکری مشترک بودند و تجربه زیادی در عرفان و دین شناسی داشتند.

رایت که یک دانشمند مسلمان در آفریقا است مطالعات گسترده ای در زمینه تاریخ جوامع مسلمان در قاره آفریقا داشته و مقاله های بسیار زیادی در این زمینه نوشته است.

این دانشمند مسلمان همچنین نوشته های زیادی در زمینه احیای علوم اسلامی در خاورمیانه و منطقه آفریقای شمالی و توسعه این علوم از قرن ۱۸ میلادی تا کنون دارد.

آخرین کتاب او به برقراری ارتباط میان جوامع مسلمان در جهان عرب و جوامع مسلمان در قاره آفریقا پرداخته است. وی در این باره می گوید: کتاب من به تاریخ روشنفکری اسلام در آفریقا می پردازد و نشان می دهد که علوم اسلامی چه تاثیر شگرفی در پیشرفت کشورهای آفریقایی داشته اند.

در این کتاب توضیح داده شده است که دانشمندان مسلمان سیاه پوست آفریقایی چگونه در گسترش علوم دینی و ارزش های اسلامی در آفرییقا نقش داشته اند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار