تاریخ انتشار :

قاری مصری حجاج الهنداوی

ماجرای مسلمان ‌شدن شهروند کانادایی بعد از شنیدن قرآن

شیخ حجاج الهنداوی، از قاریان مصری، در گفت‌و‌گویی رسانه‌ای ماجرای مسلمان شدن یکی از شهروندان کانادایی را پس از شنیدن تلاوتش بیان کرد.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)   این قاری مصری در گفت‌وگو با «صدی البلد» اظهار کرد: شخصی در کانادا پس از شنیدن تلاوتم اسلام آورد و مسلمان شد.

وی افزود: ماجرا از این قرار بود که من آیات پایانی سوره بقره را در یکی از مساجد می‌خواندم که دیدم یک نفر از آخر مجلس بلند شد و آمد مقابل من نشست. او پس از اتمام تلاوت، مفهوم آیات را از من پرسید و واضح برایش توضیح دادم.

حجاج الهنداوی تصریح کرد: این فرد به امام جماعت مسجد گفت که آنچه را شنیده در قلبش نفوذ کرده است و دوست دارد به اسلام مشرف شود. به او گفتند که غسل کند و شهادتین را به زبان بیاورد و برای خواندن نماز جمعه با مسلمانان همراه شود. او نیز از جماعت حاضر خواست که منتظرش بمانند تا با آن‌ها نماز بخواند.

این قاری مصری تأکید کرد: مرد بلافاصله غسل کرد و نمازگزاران هم منتظرش ماندند و او شهادتین را گفت و با آنان نماز جمعه را خواند. این شهروند کانادایی که احساس می‌کرد زندگی‌اش متحول شده است، اشکهایش سرازیر شد و در مسجد گریه کرد.

الهنداوی که برای تلاوت قرآن به اندونزی نیز سفر کرده است، در ادامه گفت‌و‌گو با صدی البلد به وقوع زلزله در این کشور هنگام سفرش اشاره کرد و یادآور شد: در هتل خواب بودم که زلزله رخ داد. هتل می‌لرزید. هر چه داشتم رها کردم و برای نجات گریختم.

وی گفت: هنگام خروجم از هتل صحنه‌ای شبیه روز قیامت دیدم، همه اتاق‌ها را ترک کردند و از هتل خارج شدند. هیچ وقت این صحنه را فراموش نمی‌کنم. هر شخصی به جایی پناه می‌برد. پس از این حادثه تا چند روز طعم هیچ غذایی را نمی‌فهمیدم و خواب و خوراک نداشتم.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار