تاریخ انتشار :

شارجه امارات

پیوند دین با علم با افتتاح بوستان جهان اسلام برای تغذیه فکری کودکان

مسئولان امارات در شارجه بوستان جهان اسلام را باهدف تغذیه فکری کودکان و جوانان و ارایه اطلاعات درباره دانشمندان جهان اسلام به آنها افتتاح کردند.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از یونا، اداره کارهای عمومی در شارجه امارات، بوستان جهان اسلام را در نزدیکی شهرک دانشگاهی افتتاح کرد.

مهندس «علی بن شاهین السویدی» رئیس این اداره گفت: این بوستان شامل تابلوهایی است که روی آنها اسامی دانشمندان مسلمان و اختراع های اسلامی و چکیده ای از تاریخ زندگی آنها درج شده است. این اطلاعات با تصاویر و نقاشی های زیبایی گذاشته شده است.

 السویدی افزود: دکتر «سلطان بن محمد القاسمی» عضو شورای اعلای امارات  این پروژه را به دلیل اهمیت پیوند دین با علم به تصویب رساند.

وی ادامه داد: القاسمی تمایل داشت اسامی علمای امت اسلامی را در یک باغ اسلامی ثبت کند. هدف از این اقدام ارتقاء و بهبود آموزش و تقویت آگاهی در چارچوب توسعه پایدار وحفظ سنت های اسلامی  است.

 

رئیس این اداره گفت: در این بوستان اطلاعات ۱۶ دانشمند مسلمان گذاشته شده است. این بوستان فرهنگ و دانش را به کودکان و جوانان ما انتقال می دهد و آنها را هنگام گشت و گذار در این بوستان تغذیه فکری می کند.

این بوستان  شامل همه خدمات از جمله نشست های خانوادگی است. در این بوستان همچنین مکان هایی برای بازی کودکان اختصاص داده شده است. یکی از این مکان ها به مساحت یک هزار و ۴۰۰ متر مربع دارای یک زمین پلاستیکی و مکان دیگر به مساحت ۴۰۰ متر مربع دارای یک زمین شنی است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار