اسکاتلند
اولین گزارشگر محجبه و مسلمان در شبکه خبری تلویزیون اسکاتلند

بسیاری معتقدند که ظاهر شدن یک گزارشگر محجبه و مسلمان در شبکه خبری اس‌تی‌وی در تلویزیون گلاسکو برای یک گزارش خبری برای نخستین بار است که در اسکاتلند رخ داده است.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از dailyrecord، تسنیم نظیر مجری شبکه گزارش خبری اس‌تی‌وی در  تلویزیون اسکاتلند با پوشیدن حجاب اسلامی تاریخ ساز شد.

این مسلمان اهل شهر گلاسکوی اسکاتلند که مادر ۵ فرزند می‌باشد در تلویزیون خبری با حجاب اسلامی ظاهر شد و تصور بر این است که نخستین گزارشگر در تلویزیون اسکاتلند باشد که چنین کاری کرده است.

 وی در گزارش خبری خود از عدم حمایت اسکاتلند از خانواده‌های محروم گزارشی تهیه کرد.این گزارشگر مسلمان می‌گوید که برای رسیدن به اینجا مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است.

وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: من قبلا با موانع زیادی روبرو بوده‌ام. هر چند به نظر تکان دهنده می‌رسد، اما من بارها نتوانستم داستان‌های خودم را که به عنوان یک خبرنگار پیدا کرده بودم گزارش کنم، زیرا افراد خاصی در موقعیت‌های قدرت گفتند که من ظاهر درستی (حجاب) ندارم.

 نظیر گفت: من به گفته شده بود که من فقط نگاه مناسبی برای حضور جلوی دوربین برای داستان‌های خاصی ندارم. موارد زیادی اتفاق افتاد که به من پیشنهاد شد شخص دیگری به جای من جلوی دوربین ظاهر شود که این واقعا اعتماد به نفس آدم را می‌شکند. بعضی اوقات احساس تسلیم می‌کنم و سپس دوباره مصمم می‌شوم.

این خبرنگار مسلمان خاطرنشان کرد: من برای سازمان‌های مختلف به صورت آزاد کار می‌کنم، اما متاسفانه این اتفاق در اسکاتلند برای من افتاده است. حتی به من گفته شده که بدون حجاب ، واقعاً فریبنده به نظر می رسم و از من خواسته شد حجابم را بردارم.

نظیر اضافه کرد: من واقعا خوشحالم که اس‌تی‌وی حتی آن را ذکر نکرد و به من اجازه داد کارم را ادامه دهم. من نمی‌گویم که همه سازمان‌های اسکاتلند چنین نگاهی دارند اما افراد خاصی در موقعیت‌های خاص هستند که این دیدگاه‌ها را نسبت به زنان دارند.

گفتنی است گزارش این شبکه خبری دقیقا به مناسبت ۳۴ سالگی تولد تسنیم روز جمعه پخش شد. وی یک روزنامه نگار و نویسنده برنده جایزه اصالتا اهل لندن است که به همراه همسر و فرزندانش در گلاسکو سکونت دارد.

 منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما