تاریخ انتشار :

شهر لیوبلیانا اسلوونی

ساخت نخستین مسجد جامعه اسلامی اسلوونی

نخستین مسجد اسلوونی که به تازگی ساخته شده و قرار است تا پایان سال ۲۰۲۰ رسما افتتاح شود، تجهیزات پیشرفته پخش صوتی برای انتشار صدای اذان در داخل محوطه نصب کرد.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از  worshipavl، مسجد تازه ساخته شده در شهر لیوبلیانا، پایتخت کشور اسلوونی، که به مسجد جامع مسلمانان این کشور شناخته می‌شود، قرار است در آینده نزدیک پخش کننده صدای اذان، البته در داخل مجتمع باشد و تجهیزات پیشرفت صوتی به همین سبب در داخل نمازخانه اصلی آن نصب گردیده‌اند.

این مسجد نخستین بنای متعلق به جامعه اسلامی اسلوونی می‌باشد که در اوایل سال ۲۰۲۰ با ۳ هزار و ۵۰۰ نمازگزار افتتاح شد و یک مراسم افتتاح رسمی نیز قرار است در اواخر سال جاری میلادی برای آن برنامه ریزی شود.

گفته می‌شود بلندگوهای پخش اذان در سالن اصلی نمازخانه فرهنگی-دینی مسلمانان نصب شده‌اند. به علاوه تلاش شده تا بلندگوها در وضعیتی مخفی کارگزاری شوند تا نمای داخلی مسجد را زشت نکنند، به همین سبب نیز ستون‌های ویژه‌ای از سقف به زمین بتونی مسجد طراحی شده‌اند که در داخل آن‌ها تجهیزات بلندگو نصب شده و در عین حال ویژگی جالب و طرح جدیدی را در داخل فضای مسجد به وجود آورده‌اند.

بلندگوها در مناره نصب شده‌اند اما تنظیمات صوتی به گونه‌ای خواهد بود که تمرکز صدای اذان برای شنیده شدن در داخل مسجد باشد و کمتر به خارج از محوطه مسجد نفوذ کند.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار