جامعه اسلامی ملدن ماساچوست
خرید محصولات کشاورزی از مزارع و توزیع بین نیازمندان، برنامه مرکز اسلامی امریکایی در ایام کرونایی

برنامه غذارسانی به نیازمندان در ماساچوست آمریکا که از ماه می آغاز شده، طرحی است که مسجد ملدن نیز در آن شرکت کرده و پس از خریداری محصولات کشاورزی از مزارع، آن‌ها را میان نیازمندان توزیع می‌کنند.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)؛ به نقل از bostonglobe، جامعه اسلامی ملدن در ایالت ماساچوست آمریکا، برنامه‌ای به منظور غذا رسانی به افراد محلی نیازمند در دوران شیوع ویروس کرونا ترتیب داده است.

مسجد و مرکز اسلامی ملدن، از ماه می ۲۰۲۰ به عنوان یک مرکز توزیع غذایی تحت برنامه وزارت کشاورزی ایالات متحده عمل کرده و براساس طرحی که در بحران کرونا به آن پیوسته‌ است، اقدام به خرید محصولات از مزارع کرده و آن را به خانواده‌های کم درآمد می‌رساند.

به گفته نیکوله مسلم،  سخنگوی مرکز اسلامی، در آغاز طرح این مرکز هر دو هفته یک بار مواد غذایی را توزیع می‌کرد اما با تامین حجم بیشتری از مواد غذایی در مرحله دوم همین برنامه در ماه جولای توزیع های محصولات به صورت هفتگی انجام شده و گسترش پیدا کرده‌اند.

این مسجد با سازمان «دایره امداد آمریکای شمالی» در نیوانگلند همکاری داشته و هر جمعه از ساعت ۲ بعد از ظهر در ساختمان اصلی اقدام به توزیع مواد غذایی می‌کند.

 هر خانواده جعبه‌ای از کالاها را دریافت می‌کند ، که در برخی موارد توسط کالاهای اهدا شده دیگر تکمیل می شود.شرکت در طرح توزیع برای همه آزاد است و برنامه قرار است تا پایان ماه آگوست ادامه داشته باشد

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما