تاریخ انتشار :

اسپانیا

کمک مسلمانان اسپانیا به بانک غذایی اسلامی «تولدو»

مسلمانان «تولدو» اسپانیا در آستانه عید قربان امسال هزینه قربانی های خود را در اختیار بانک غذایی اسلامی برای کمک به نیازمندان قرار داده اند.

 به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از « toledoblade»،مسلمانان «تولدو» اسپانیا در آستانه عید قربان امسال هزینه قربانی های خود را در اختیار بانک غذایی اسلامی برای کمک به نیازمندان قرار داده اند.

بانک غذایی اسلامی تولدو تنها موسسه غیردولتی محلی است که راه را برای چنین کمک هایی هموار کرده است.

این موسسه اعلام کرده است که هزینه قربانی ها را از مسلمانان دریافت می کند و اقدام به تهیه و توزیع گوشت گوسفند در میان خانواده های نیازمند مسلمان و غیر مسلمان می کند.

«رازی رفیق»،رییس بانک غذایی اسلامی تولدو در این باره گفت: مسلمانان واکنش شگفت انگیزی نسبت به پیشنهاد ما نشان دادند و پول هایی که قرار بود هزینه قربانی کردن کنند در اختیار ما گذاشتند.

وی افزود: بانک غذایی اسلامی تولدو از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون به طور چشمگیری کمک های خود را به افراد نیازمند افزایش داده است.رفیق ابراز امیدواری کرد که برنامه امسال برای دو برابر کردن گوشت گوسفند که در اختیار نیازمندان قرار می گیرد بتواند در رفع نیاز این افراد تاثیرگذار باشد و عید قربان متفاوتی را رقم بزند.

رییس بانک غذایی اسلامی تولدو افزود: چهار هزار پوند ( یک هزار و ۴۹۲ کیلو)  گوشت برای توزیع در میان نیازمندان تهیه خواهد شد و این مقدار گوشت در اختیار ۲۰۰ خانواده نیازمند قرار خواهد گرفت.

مسلمانان تولدو همچنین برنامه ریزی کرده اند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نماز عید قربان را در خارج از مساجد و در فضای باز اقامه کنند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار