انتشارات به نشر
کتاب «حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام»

چاپ چهارم کتاب «حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام» از سوی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) روانه بازار کتاب شد

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  این اثر نوشته عباس فنی اصل است و حقوق اجتماعی و سیاسی انسان را از منظر دین مبین اسلام بیان می کند تا ضمن آن، دیدگاه اسلام و سایر مکاتب فکری نیز در این زمینه تبیین ‌شود.


 از آنجا که شریعت آسمانی اسلام به تمام نیازهای انسان توجه دارد؛ نویسنده به بررسی مبانی نظام حقوقی در اسلام و شاخصه‌ های آن می ‌پردازد. بر این اساس ابتدا کلیاتی درباره‌ مفهوم حق (معنای لغوی و اصطلاحی، انواع حق و خاستگاه آن) بیان می شود.


سپس حقوق مدنی و اجتماعی در اسلام و مکاتب فکری غرب (نظام سوسیالیستی و سرمایه داری) تشریح می‌ شود. از دیگر حقوق انسان ‌ها می ‌توان به «حق سیاسی» اشاره کرد که به موجب آن حق ‌های دیگری مثل مشارکت در امور سیاسی و حق نظارت عمومی نیز شامل حال انسان می ‌شود. بخش پایانی این کتاب حقوق زن را از منظر اسلام و گرایش فمینیسم، تحلیل و بررسی می‌ کند.


چاپ نخست کتاب «حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام» سال ۱۳۸۹ منتشر شده و در حاضر مجموع شمارگان این اثر به ۳ هزار نسخه می رسد.
چاپ چهارم کتاب «حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام» در قطع رقعی با قیمت ۲۲۰ هزار ریال در فروشگاه های به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در مشهد و سراسر کشور در دسترس علاقه ‌مندان قرار دارد

منبع: آستان نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما