انگلیس
نتایج نظر سنجی چند دانشگاه انگلیسی درباره نقش مسلمانان این کشور

نتیجه نظرسنجی از دانشجویان بریتانیا که از سوی دانشگاه دورهام و سه دانشگاه دیگر انجام شده، نکات جدیدی درباره نوع نگاه دانشگاهیان این کشور به مسلمانان مطرح کرده است.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از Mirage News، گزارشی که درباره نتایج این نظرسنجی منتشر شده توصیه می‌کند که بخش آموزش عالی، برای تقویت مسلمانان و سایر اقلیت‌های اجتماعی و احترام به اسلام و مسلمانان تلاش کند.

این گزارش به نهاد‌های آموزش عالی توصیه کرده پیوندهای محکمی بین دانشگاه‌ها و کالج‌های مسلمان برقرار کنند.

پژوهشگرانی که این گزارش را تهیه کرده‌اند معتقدند که استراتژی‌های ضد تروریسم دولت بریتانیا به تقویت کلیشه‌های منفی در مورد مسلمانان دامن زده است.

این نظرسنجی که در آن ۲ هزار و ۲۲ دانشجو از ۱۳۲ دانشگاه بریتانیا شرکت کردند نشان داد که دانشجویانی که با رویکرد دولت درباره مبارزه با تروریسم  موافق هستند بیشتر احتمال دارد نظرات منفی در مورد اسلام و مسلمانان داشته باشند.

همچنین بیش از ۵۰ درصد از دانشجویان در این نظرسنجی اذعان داشتند که اطلاعات محدود و اندکی از اسلام دارند. بیش از ۷۰ درصد دانشجویان هم قبول دارند که مسلمانان سهم ارزنده‌ای در بریتانیا داشته و ۸۵ درصد موافق هستند که بیشتر مسلمانان انسان‌های خوبی هستند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads