از طریق اپلیکیشن «زوم»
گفتگوهای میان مذهبی: مسلمانان و مسیحیان در فیلیپین در فضای مجازی

نشست مجازی «گفتگوهای میان مذهبی: مسلمانان و مسیحیان در فیلیپین» از طریق اپلیکیشن «زوم» برگزار می شود.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « lifestyle.inquirer»،نشست مجازی «گفتگوهای میان مذهبی: مسلمانان و مسیحیان در فیلیپین» از طریق اپلیکیشن «زوم» برگزار می شود.

لینک این برنامه (zoom.us/j/94121131561) ۱۵ دقیقه قبل از شروع گفتگوها که به زبان های انگلیسی با ترجمه همزمان اسپانیایی برگزار می شود در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.این نشست در روز ۱۵ جولای (چهارشنبه ۲۵ تیر) برگزار می شود.«موس لیداسان»،مدیر اجرایی موسسه «القلم» در دانشگاه «آتنئو» واقع در شهر «داوائو» فیلیپین و «آنگل کالوو»،کشیش و رئیس بنیاد «حمایت از صلح» در این نشست حضور خواهند داشت.

این در حالی است که هر دو نفر تلاش های بی وقفه ای را برای گفتگو و فهم میان جوامع مسلمان و مسیحی انجام داده اند.«جوان پیتا» ، هماهنگ کننده آژانس اسپانیایی همکاری توسعه بین المللی در فیلیپین تلاش های این آژانس در «میندانائو» را برای کمک به تضمین فرآیند صلح ادامه خواهد داد.تمرکز کارهای این آژانس بر روی جوامع آسیب پذیر در بحران های مختلف است.

فیلیپین با اینکه یک کشور چند فرهنگی است در طول تاریخ خود همواره شاهد درگیری های مذهبی بوده و این مسئله زندگی بسیاری از افراد و شرایط اجتماعی و اقتصادی آنها را تحت تأثیر قرار داده است.آژانس اسپانیایی همکاری توسعه بین المللی کمک به جوامعی که تحت تاثیر این درگیری ها قرار دارند را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

در سال های اخیر این آژانس بر روی پروژه های مربوط به فرآیند صلح در فیلیپین تمرکز کرده و برگزاری این کنفرانس مجازی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا یکی از این اقدامات است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads