نیوجرسی آمریکا
راه اندازی شبکه اجتماعی جدید با نام «مسلمان. کو»برای تقویت دین وسبک زندگی اسلامی

شعبه جدیدی که اخیرا در بستر شبکه اجتماعی اسلامی با نام «مسلمان. کو» راه اندازی شده به دنبال جذب نسل‌های جدید مسلمانان و تقویت سبک زندگی اسلامی در بین آنها است.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از forbes، شبکه اجتماعی اسلامی که به تازگی آغاز به کار کرده سعی دارد، جوان‌ترین و آخرین نسل‌های جوانان مسلمان به ویژه در غرب را جذب کند.

 یک بستر جدید رسانه اجتماعی به دنبال ایجاد یک جامعه و پذیرش جدید برای نسل جدید جوانان مسلمان و تقویت دین آن‌ها، به اشتراک گذاشتن نظرات و قدرت بخشیدن سبک زندگی اسلامی است. پلت فرم اصلی در اوایل ۲۰۱۹ با نام «مسلمان» راه اندازی شد و اخیرا یک شبکه اجتماعی جدید ایجاد کرده است.

شبکه اجتماعی جدید با نام «مسلمان. دو» در ماه رمضان ۲۰۲۰ رونمایی شد و اکنون منابع خود را به بستر رسانه‌های اجتماعی اضافه کرده است. به گفته امیر الخطاطبه، بنیانگذار رسانه  که در نیوجرسی آمریکا زندگی می‌کند، این بستر بیش از ۱۷۷ هزار دنبال کننده در رسانه‌های اجتماعی دارد و طبق گزارش ها هم کنون بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دنبال کننده در روز به دست می آید.

الخطاطبه گفت: مسلمانان در حال حاضر هیچ بستر رسانه‌ای یا جامعه آنلاین ندارند؛ از این رو هدف ما در ایجاد فضایی آنلاین است که در آنجا بتوانیم به سادگی سبک زندگی و دیدگاه‌هایمان را بیان کنیم و با هم دیگر به اشتراک بگذاریم.

وی افزود: تک تک مسلمانان دین اسلام متفاوتی دارند که این باعث شده جامعه جهانی مسلمانان بسیار گسترده و خارق العاده باشد. رسانه اجتماعی ما به مسلمانان اجازه می‌دهد شیوه زندگی و دیدگاه‌هایشان را درباره دین به اشتراک بگذارند.

وی خاطرنشان کرد که این رسانه اجتماعی هیچ گونه دینی را محدود نمی‌کند و درهای جامعه به روی تمامی اعضای جامعه اسلامی باز نگه داشته است. اگر هم کسی مخالف اعتقادات دیگری است به سادگی می‌تواند از آن گذشته و مطلب دیگری را انتخاب کند که از نظر اعتقادی متناسب او باشد.

  منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads