رپورتاژ خبری 2
پرستار کودک مبتلا به اوتیسم

 از آنجایی که کودکان اوتیسم رفتارهای خاصی را از خودشان نشان می ‌دهند و ممکن است که خیلی سریع دچار اضطراب و استرس شوند، نیاز به پرستاری دارند تا کاملا با تجربه و حرفه‌ای باشد. مجموعه هوم کا با در نظر گرفتن تمام شرایط کودک اوتیسم این کار را در نظر گرفته است.

 بسیاری از والدین اقدام به استخدام پرستار کودک می‌ کنند. خیلی از والدین ممکن است به دلیل این که شاغل هستند و نمی‌ توانند وقت کافی را با کودکان خود بگذراند از پرستار کودک استفاده می کنند اما گاهی کودکان به دلیل بیماری های خاصی که دارند نیاز به پرستار کودک دارند تا بتوانند از آنها مراقبت کنند. یکی از بیماری هایی که بین کودکان بسیار شایع است بیماری اوتیسم می باشد. والدینی که فرزندان آنها اوتیسم است نیاز به پرستار کودک مبتلا به اوتیسم دارند.

 از آنجایی که بیماری اوتیسم بیماری است که کودکان در برقراری ارتباط کلامی و غیرکلامی دچار مشکلاتی می شوند. پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید در صورت مراقبت از کودکان اوتیسم نکاتی را در نظر بگیرد.

پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید درصورت مراقبت از کودکان اوتیسم به چه نکاتی توجه کند؟

 درباره ی بیماری اوتیسم مطالعه کند: پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید تمام شرایط بیماری اوتیسم را بداند و درک کند. کودکان اوتیسمی رفتارهای خاصی دارند که پرستار باید بتواند در برقراری ارتباط با آن ها مهارت داشته باشد و به همین دلیل بهتر است که درباره ی ارتباط برقرار کردن با کودکان اوتیسم اطلاعاتی را به دست بیاورد.

  قبل از استخدام خانواده کودک را ببیند: پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید حتماً قبل از اینکه استخدام شود خانواده کودک را ملاقات کند. زیرا این ملاقات باعث می‌ شود تا پرستار با شیوه ی تربیتی اعضای خانواده آشنا شود و بتواند عادت های کودک را از طریق صحبت کردن با خانواده بشناسد.

 نیازهای کودک را بدانید: در صورتی که قصد دارید به عنوان پرستار کودک مبتلا به اوتیسم فعالیت کنید باید از خانواده کودک بخواهید تا نیازهای کودکشان را برای شما بازگو کنند و شما آن را در برنامه روزانه کودک جای گذاری کنید.

 

 پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید چه رفتاری را با کودک داشته باشد؟

 از آنجایی که کودکان اوتیستیک در ارتباط برقرار کردن چشمی کمی دچار مشکل هستند موقع صحبت کردن کودک نباید آن ها را وادار کنید تا در حین صحبت کردن با شما ارتباط چشمی داشته باشند.

 باید صبر بالایی داشته باشید، زیرا کودکان اوتیستیک ممکن است در مدت زمان طولانی تری با شما ارتباط برقرار کنند.

از بغل کردن آنها جلوگیری کنید، زیرا کودکان مبتلا به اوتیسم علاقه‌ای ندارند که لمس شوند.

تا جایی که سعی دارید حمایت و پشتیبانی از این کودکان را به آنها نشان دهید.

 کودکان اوتیستیک رفتارهای تحریک کننده ای را به دلیل جلب توجه انجام می دهند شما باید نسبت به این رفتارها واکنش خاصی را نشان ندهید.

اگر  احساس می‌کنید که کودک تمایل دارد به شما نزدیک شود این اجازه را به او بدهید و سپس سعی کنید رفتار ان را مدیریت کنید.

 شما به عنوان پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید تمام اصول تربیتی خانواده را برای کودکشان در نظر بگیرید.

 رفتاری که در ارتباط برقرار کردن با کودکان اوتیستیک بسیار مهم است این است که زمانی که در حال انجام کاری هستند به آنها احترام بگذارید.

 در صورتی که به پرستار کودک مبتلا به اوتیسم نیاز دارید می توانید به مجموعه هوم کا مراجعه کنید. این مجموعه کادر درمانی بسیار مجرب و متعهدی دارد که تمام نکات و اصول مرتبط با بیماری کودکان اوتیسم را آموزش دیده اند و می توانند بسیار حرفه‌ای از کودکان اوتیسم شما مراقبت کنند.

 در صورتی که مجموعه هوم کا را برای انتخاب پرستار کودک در نظر بگیرید، هیچ نگرانی درباره کودکان اوتیسم که خود نخواهید داشت و با خیال راحت می توانید به این مجموعه اعتماد کنید.

 

 برنامه های پرستار کودک مبتلا به اوتیسم

 معمولاً کودکان اوتیستیک در خوابیدن، عدم برقراری تماس چشمی،حساسیت نسبت به افزایش کاهش دما و همچنین در تحرک پذیری بیش از حد دچار مشکل هستند. بنابراین پرستار کودک با ارزیابی که از مشکلات کودکان اوتیسمی می کند می تواند برنامه ی مراقبتی خاصی را برای آنها در نظر بگیرد.

در صورتی که پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید در منزل از کودکان مواظبت کند در این صورت پرستار باید درباره ی عادات غذایی، رفتارهای مختلف و همچنین عملکرد های حساسیت زایی که کودکان اوتیسم ممکن است به ان واکنش نشان دهند از خانواده کودک سوال بپرسند.

وظایف پرستار کودک مبتلا به اوتیسم

 پرستار کودک باید امنیت کودک را تامین کند: بسیاری از کودکان اوتیسم دچار تشنج می شوند. در صورتی که پرستار وضعیت کودک را بداند می‌ تواند امنیت او را نیز تامین کند. گاهی اوقات حضور وسایلی در اتاق می تواند اضطراب و استرس کودکان اوتیسمی را افزایش دهد. پرستار کودک مبتلا به اوتیسم می ‌تواند با شناختن این اشیا و برداشتن آن از اتاق آرامش و امنیت کودک را به وجود بیاورد.

 فضای آرامی را برای بیمار به وجود بیاورد.

 عادات غذایی و رژیم غذای خاصی را برای کودکان در نظر بگیرد.

مصرف داروهای تجویز شده برای کودکان را زیر نظر داشته باشد.

 از ایجاد صداهای بلند در خانه خودداری کنند.

 توانایی های بیمار را بشناسد و درباره ی علایق کودک با او صحبت کند.

پرستار باید بتواند اعتماد کودک را جلب کند تا ارتباط صمیمی بینشان به وجود بیاید.

 

چرا ما مجموعه ی هوم کا را پیشنهاد می کنیم؟

 از آنجایی که کودکان اوتیسم رفتارهای خاصی را از خودشان نشان می ‌دهند و ممکن است که خیلی سریع دچار اضطراب و استرس شوند، نیاز به پرستاری دارند تا کاملا با تجربه و حرفه‌ای باشد. مجموعه هوم کا با در نظر گرفتن تمام شرایط کودک اوتیسم این کار را در نظر گرفته است.

 پرستاران مجموعه هوم کا با صبر و شکیبایی بالایی که دارند سعی می کنند تا بتوانند ارتباط بسیار خوبی را با کودکان اوتیسم برقرار کنند و همچنین امنیتی را که برای آنها به وجود می ‌آورند، نگرانی خانواده را از کودک اوتیسم کاهش می‌ دهد. این مجموعه سعی کرده است تا در وهله ی اول بتواند رضایت خانواده ها و همچنین بیماران را از خدمات ارائه داده شده جلب کند. مجموعه هوم کا خدماتی در رابطه با پرستار بیمار نیز ارائه می‌دهد.

 

پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید برای برقراری ارتباط بهتر چه کارهایی انجام دهد؟

پرستار کودک مبتلا به اوتیسم برای اینکه بتواند ارتباط بسیار خوبی را با کودک برقرار کند باید به نکات خاصی توجه کنند. در صورتی که پرستار کودک می خواهد به کودک اوتیسم چیزی را یاد دهد باید از روش های دیداری استفاده کنند.

 معمولاً کودکان اوتیسم به صداهای بلند حساس هستند و ممکن است تمرکز آنها را از بین ببرند. بنابراین پرستار کودک مبتلا به اوتیسم باید از ایجاد صداهای بلند و یا چیزهایی که باعث حساسیت و اضطراب کودک اوتیسم می ‌شود جلوگیری کند.

در صورتی که قصد دارید با کودک اوتیسم صحبت کنید بهتر است که از زبان بسیار ساده استفاده کنید. زیرا کودکان اوتیسم توانایی فهم زبان های پیچیده و استعاری را ندارند.

 سعی کنید در زمان ارتباط برقرار کردن با کودک اوتیسم رفتارهای بد را تشویق نکنید. در صورتی که کودک اوتیسم پاسخ درستی داد و یا رفتار مناسبی از خودش نشان داد او را با چیزهایی که می دانید ممکن است کودک را خوشحال کند تشویق کنید. این کار می تواند در برقراری ارتباط بسیار موثر باشد.

سعی کنید روال زندگی و برنامه ریزی که برای کودک اوتیسم در نظر می ‌گیرید را تا پایان روند مراقبت ادامه دهید. زیرا هر گونه بی نظمی می ‌تواند باعث پسرفت کودک اوتیسم شود. هر زمانی که می خواهید برنامه را تغییر دهید و یا برنامه گردشی را تنظیم کنید حتماً باید قبل از  آن کودک اتیسم را آماده کنید.

 برای اینکه پرستار کودک مبتلا به اوتیسم بتواند رابطه ی بسیار صمیمی را با کودک برقرار کند باید با او همدل باشد. هم دل بودن یعنی اینکه روش‌های آموزشی و رفتاری که برای کودک در نظر می‌گیرد، نباید کودک را آزار بدهد. این روند و برنامه ریزی باعث می شود تا انگیزه کودک اتیسم برای برقراری ارتباط با پرستار کودک مبتلا به اوتیسم افزایش پیدا کند و بتواند به شما اعتماد کند.

 

چگونه باید به مجموعه هوم کا اعتماد کنید؟

 از آنجایی که این مجموعه تمام تمرکز خود را بر روی رضایت مشتری و همچنین خدمات ارائه شده قرار داده است توانست تا به امروز بسیار موفق عمل کند. شما می توانید با مراجعه به مجموعه هوم کا با کارشناسان این مجموعه مشورت کنید و بر اساس شرایطی که کودک اوتیسمی شما دارد، پرستار کودک مبتلا به اوتیسم مناسبی را نیز برای او در نظر بگیرید.

نکات کلیدی برای پرستاری کودک مبتلا به اوتیسم

 اگر شما قصد دارید که به عنوان پرستار کودک مبتلا به اوتیسم فعالیت کنید باید به این نکات کلیدی توجه بسیار زیادی کنید.

 بازی‌کردن با کودک: هنگامی که قرار است از کودک اوتیسم پرستاری کنید زمانی که احساس کردید کودک دچار افسردگی شده است باید با فعالیت ‌هایی او را شاد کنید. نباید به عنوان پرستار کودک مبتلا به اوتیسم آدم بسیار بی روحی باشید. باید بتوانید با استفاده از بازی کردن و برنامه ریزی هایی که در نظر می گیرید فضای بسیار شاد را برای کودک به وجود بیاورید.

  شناختن ابزار درمانی: برخی از والدین ممکن است برای کودکان اوتیسم خود وسایل های درمانی غیر معمولی را تهیه کنند در صورتی که شما کار کردن با وسایل ها را نمی دانید بهتر است که درباره آنها از اعضای خانواده بپرسید.

تغییرات رفتاری کودک را بشناسید: در صورتی که متوجه تغییرات رفتاری خاصی در کودک شدید، حتماً رفتار آن را تحت نظر داشته باشید. این رفتارها می ‌تواند علائم شوک عصبی باشد.

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads