تاریخ انتشار :

لورن بوث،

ماجرای مسلمان شدن لورن بوث، خواهر ناتنی «چری بلر»، همسر تونی بلر

لورن بوث، خواهرزن تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس، است که ۱۰ سال پیش طی سفر به ایران و زیارت حرم حضرت معصومه(س) به دین مبین اسلام مشرف شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) لورن بوث (لارین بوث یا لارن بوث Lauren Booth)، زاده ۱۹۶۷ در شهر «اسلینگتون» لندن، گوینده انگلیسی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر و خواهر ناتنی «چری بلر»، همسر تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس، است. او در سال ۱۳۸۹ مسلمان شد.

خانم بوث سال ۱۳۸۹ در سفر به قم و بازدید از حرم حضرت معصومه(س) اسلام را برگزید و پس از این زیارت خبر مسلمان ‌شدن او رسانه‌ای شد.

لارین، که با پرس تی وی و روزنامه «دیلی میل» بریتانیا همکاری می‌کند، به منظور پوشش خبری راهپیمایی روز قدس برای پرس تی وی به ایران سفر کرده بود و در تهران به سر می‌برد، به دنبال آن سفری کوتاه به اصفهان داشت و در قم توقف کرد و از حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر امام هشتم شیعیان امام رضا(ع) در شهر قم بازدید و در حرم آن حضرت آرامش و صفای عجیبی را تجربه کرد که برای همیشه او را تغییر داد.

«دیلی میل» پس از مسلمان ‌شدن بوث نوشت: لورن بوث پس از تجربه‌ای مذهبی در ایران مسلمان شد.

وی در گفت‌و‌گو با دیلی میل گفته است: عصر سه‌شنبه‌ای نشسته بودم که حس کردم مُرفینی مذهبی به من تزریق شده است و سعادت و شادی خالصانه‌ای را احساس می‌کنم.

لورن پس از سفرش به ایران، از پرواز تهران به لندن با حجاب پیاده شد. وی گفته است که خانه را بدون حجاب اسلامی ترک نمی‌کند و نمازهای یومیه خود را مرتب به جا می‌آورد و گاهی به مسجدی در نزدیکی منزلش می‌رود.

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار