تاریخ انتشار :

ژرژگاموف

گسترش آسمانها از دید قرآن و دانشمندان غربی

دانشمندان می گویند که هستی به شکل شگفت آوری گسترده می شود و به درجه ای ازگستردگی….

 

IMG23020827

 

به گزارش رهیافتگان: دانشمندان می گویند که هستی به شکل شگفت آوری گسترده می شود و به درجه ای ازگستردگی خواهد رسید که سوراخ ها و شکاف های بزرگی در آن ایجاد می شود که توازن و تعادل کیهانی را بر هم می زند و در نتیجه چیزی شبیه انهدام کیهانی رخ میدهد.

قرآن از این حقیقت سخن گفته و خبر داده است که آسمان شکافته خواهد شد یعنی شکاف بر می دارد. خداوند تعالی می فرماید: (إِذَا السَّمَاءُ انْفَطَرَتْ) [الانفطار: ۱](هنگامی که آسمان بشکافد).

ژرژگاموف در کتاب”آفرینش جهان” در این زمینه چنین مى گوید: فضاى جهان که از میلیاردها کهکشان تشکیل یافته در یک حالت انبساط سریع است ، حقیقت این است که جهان ما در حال سکون نیست ، بلکه انبساط آن مسلم است .

علم امروز مى گوید: نه تنها کره زمین ، بر اثر جذب مواد آسمانى تدریجا فربه و سنگینتر مى شود، بلکه آسمانها نیز در گسترشند، یعنى ستارگانى که در یک کهکشان قرار دارند به سرعت از مرکز کهکشان دور مى شوند، حتى سرعت این گسترش را در بسیارى از مواقع اندازه گیرى کرده اند.

“جدیدترین و دقیقترین اندازه گیریها در طول امواجى که از ستارگان پخش مى شود پرده از روى یک حقیقت عجیب و حیرت آور برداشته ، یعنى نشان داده است مجموعه ستارگانى که جهان از آنها تشکیل مى یابد پیوسته با سرعتى زیاد از یک مرکز دور مى شوند، و هر قدر فاصله آنها از این مرکز بیشتر باشد بر سرعت سیر آنها افزوده مى گردد، مثل این است که زمانى کلیه ستارگان در این مرکز مجتمع بوده اند، و بعد از آن از هم پاشیده ، و مجموعه ستارگان بزرگى از آنها جدا و به سرعت به هر طرف روانه مى شوند”!

قرآن اظهار می کند که کیهان تا ابد نخواهد پایید، بلکه تکه تکه خواهد شد و از بین خواهد رفت و دانشمندان درستی این حقیقت کیهانی را تایید می کنند. سوال این است: چه کسی نبی اکرم (صلی الله علیه واله) را از این حقیقت آگاه کرده است؟

وَالسَّمَاءَ بَنَینَاهَا بِأَیدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ(ذاریات/۴۷)
و ما آسمان را با قدرت بنا کردیم، و همواره آن را وسعت می‌بخشیم!

منبع : جام نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار