تاریخ انتشار :

انگلیس

انتخاب یک مسلمان به عنوان عضو هیئت امنای موزه تاریخ طبیعی انگلیس

دو مسلمان انگلیسی دارای اصالت آسیایی موفق به کسب دو موقعیت شغلی مهم در مهم ترین موسسه های فرهنگی و ورزشی انگلیس شدند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از « thenews»،دو مسلمان انگلیسی دارای اصالت آسیایی موفق به کسب دو موقعیت شغلی مهم در مهم ترین موسسه های فرهنگی و ورزشی انگلیس شدند.

«هریس بخاری»، موسس خیریه های « Patchwork» و « Naz Legacy» از سوی «بوریس جانسون»،نخست وزیر بریتانیا به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای موزه «تاریخ طبیعی» انتخاب شد و تبدیل به یکی از سه عضو مسلمان در موزه های اصلی بریتانیا شد.

بخاری در این باره گفت: من به خاطر پیوستن به موزه تاریخ طبیعی به عنوان یکی از اعضای هیئت امنا بسیار خرسندم.این موزه یکی از گنجینه های اصلی ملی است که میزبان مهم ترین مجموعه های تاریخ طبیعی است.

این مسلمان بریتانیایی افزود: من به دنبال این هستم که همه آنچه در توان دارم برای به وجود آوردن بهترین تجربه ها برای افرادی که از این موزه بازدید می کنند انجام دهم.بخاری اولین مسلمان عضو هیئت امنای موزه تاریخ طبیعی انگلیس و در حال حاضر جوان ترین آنهاست.

از سوی دیگر «اسماعیل عمله» نیز به عنوان مدیر یکی از نهادهای دولتی که مسئول سرمایه گذاری در ورزش های المپیک و پارالمپیک انگلیس است انتخاب شده است.

وی در گفتگو با مطبوعات در این باره گفت: ورزش یکی از بخش های مهم زندگی من است و معتقدم که دارای ارزش بسیار زیادی برای جوامع محلی است.عمله افزود: من همه تلاش خود را برای حمایت از ورزش در جایگاهی که قرار گرفته ام انجام می دهم و امیدوارم که به عنوان یک مسلمان بتوانم مدافع ارزش های دینی در این جایگاه باشم.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار