تاریخ انتشار :

ساموئل مالک مانزانو تازه مسلمان فیلیپینی

صدای اذان بسیار معنادار است؛ هم روحانی و هم شاعرانه است

سپس نام مالک، یکی از نام‌های خدا در قرآن، را برای خود برگزیدم و خودم را به طور کامل تسلیم خواست خدا کردم.مالک افزود: با گفتن شهادتین مسلمان شدم و احساس کردم که دوباره متولد شده‌ام و همه این‌ها با شنیدن صدای اذان شروع شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) هنگامیکه «ساموئل مالک مانزانو»، مهاجر ۴۶ ساله فیلیپینی اولین بار در سال ۲۰۰۸ به دبی رفت، صدای اذان بلافاصله توجهش را جلب کرد.

 چون صدای اذان به گوش‌های او ناآشنا بود، کلماتی را که مؤذن به زبان می‌آورد، متوجه نمی‌شد اما با این حال صدای آهنگین اذان را تحسین می‌کرد.وی می‌گوید: صدای اذان بسیار معنادار است؛ هم روحانی و هم شاعرانه است.


از آن به بعد، صدای مناره مسجد محلشان در منطقه نایف در دیره، بخشی از زندگی او به هنگام مغرب شد.با وجود اینکه از پدر و مادری که هر دو مبلغ مسیحی بودند، متولد شده است، مسحور صدای اذان شد و کنجکاوی او را واداشت که به معنویت در وجود خود نگاه عمیق‌تری بیافکند.


اما او می‌خواست که ارتباط عمیق‌تری با خدا داشته باشد پس شروع به مطالعه در مورد اسلام کرد.دلیل دیگر او برای آغاز این سفر معنوی پاک کردن تصورات نادرستی که بود که در ذهنش در مورد مسلمانان شکل داده بودند.مالک می‌گوید: در شهر من به خاطر تعصب و جهل، فکر می‌کردیم که الله اکبر، فریاد یک تروریست برای کشتن انسان‌های بی‌گناه است.
وی افزود: من اشتباه می‌کردم. یاد گرفتم و متوجه شدم که اسلام دین صلح است. من دوستی ادیان را در اینجا تجربه کردم و دیدم که چطور ادیان مختلف می‌توانند با هم همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.


مالک عمیقاً قرآن را مطالعه کرد و در روز ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۰ در سن ۴۰ سالگی مسلمان شد.وی گفت: سپس نام مالک، یکی از نام‌های خدا در قرآن، را برای خود برگزیدم و خودم را به طور کامل تسلیم خواست خدا کردم.مالک افزود: با گفتن شهادتین مسلمان شدم و احساس کردم که دوباره متولد شده‌ام و همه این‌ها با شنیدن صدای اذان شروع شد.

منبع: اساس نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار