ایسویتلانا اوستین‌اوا
مسلمان شدن مجری مشهور تلویزیون روسیه

مجری مشهور تلویزیون استان ولادیمیر روسیه با ازدواج با یک جوان تاجیک و تشرف به دین اسلام نام و نام خانوادگی‌اش را تغییر داده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از اسپوتنیک، ایسویتلانا اوستین‌اوا با ازدواج با داوود امین‌اف متخصص فنی هواپیما و شهروند تاجیکستان با تغییر نام خود به شمسیه و گرایش به دین اسلام، نام خانوادگی‌اش را به امین‌اوا تبدیل کرده است.

مراسم ازدواج داوود و شمسیه با حضور پدر داماد و نمایندگان سازمان‌های کارگران مهاجر آسیای مرکزی اخیرا به طریق اسلامی برگزار شده و امام خطیب مسجد مسلمانان منطقه و نماینده شورای مفتیات روسیه با خواندن خطبه عقد نکاح این دو، گواهینامه ازدواج آنان را صادرکرده است.

شمسیه امین‌اوا می گوید درباره تاجیکان به عنوان یکی از اقوام ایرانی زیاد شنیده و پس از آشنای با داوود با آداب و رسوم آنان بیشتر آشنا شده است.

وی تاکید کرده است که در ابتدا تلفظ کلمات عربی برای خواندن نماز برایش مشکل بود اما با کمک شوهرش اکنون نماز را آموخته و با کلمات عربی نیز بیشتر مأنوس می شود.

خانم امین‌اوا گفته است که در سفر به تاجیکستان با آداب و رسوم مردم این کشور و ویژگی‌های دین اسلام  بیشتر آشنا خواهد شد.

مسلمان شدن مجری مشهور تلویزیون روسیه و ازدواجش با جوان تاجیک در شبکه های اجتماعی و سامانه های خبری روسی زبان با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده و اکثر کاربران برای آنان آرزوی خوشبختی کرده‌اند

منبع:پارس تودی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما