سبک زندگی اسلامی
بهشت دارای مراتب و درجاتی است که مراتب بالای آن با همت بلند به دست‌ می‌آید

آیت‌الله جاودان گفت: پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) و اهل‌بیت(علیهم السلام) مبلغان و تبیین‌کنندگان دین الهی بودند امروز ما هم باید با پیروی از آنها شیوه درست دینداری را آموزش ببینیم و آن را تبلیغ کنیم.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  آیت‌الله «محمدعلی جاودان» در جلسه درس اخلاق که در حسینیه شیخ مرتضی زاهد برگزار شد،‌ گفت:‌ طبق آیات قرآن کریم هر چیزی در عالم وجود در خزائن الهی بوده است.

وی افزود: هر چیزی در عالم وجود همچون فرشتگان انسان و حیوانات قدر مشخصی دارند.

آیت‌الله جاودان با اشاره به این آیه قرآن کریم «انا لله و انا الیه راجعون» که ما برای خدا بودیم و به سوی او برمی‌گردیم، عنوان کرد: انسان از آن خدا بوده و به سوی او باز می‌گردد.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: همه پیامبران و اولیا آمدند که این راه بازگشت را به بشر نشان دهند، هر کس هدایت آنها را به عنوان مربی بپذیرد و از دستورات آنان سرپیچی نکند مسیر حرکت او به سوی بهشت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بهشتی شدن به همت ما بستگی دارد، اظهار کرد:‌ بهشت دارای مراتب و درجاتی است که مراتب بالای آن با همت بلند به دست‌ می‌آید.

آیت‌الله جاودان درباره درجات بهشت، بیان کرد:‌ مراتب و درجات بهشت به تعداد آیات قرآن مجید است و فاصله هر یک از آن نسبت به دیگری همچون فاصله ستارگان به زمین است که هر مرتبه برای مرتبه دیگر قابل فهم و درک نیست.

استاد اخلاق با بیان اینکه درک و فهم رحمت و نعمات بهشتی به خاطر کسی خطور نمی‌کند، گفت: تنها مسیر درک نعمت و رحمت بهشتی اطاعت از رسول خدا و اهل‌بیت(علیهم السلام) است.

وی درباره اهمیت تبلیغ اسلام ناب محمدی، عنوان کرد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) و اهل‌بیت(علیهم السلام) مبلغان دین الهی بودند امروز ما هم باید با پیروی از آنها شیوه درست دینداری را آموزش ببینیم و آن را تبلیغ کنیم.

آیت‌الله جاودان افزود:‌ انسان به هر میزان طبق دستورات دین اسلام خدا را بندگی کند به همان میزان مقامات معنوی او بیشتر و بیشتر می‌شود.

استاد حوزه علمیه درباره اهمیت نیت الهی داشتن، ابراز کرد: اگر انسان عمل خیری را انجام دهد نتیجه نیکوی آن را خواهد دید، اما اگر همین عمل خیر را با نیت الهی انجام دهد در آخرت هم پاداش آن را خواهد دید.

وی در پایان بیان کرد: پرهیز از گناه و‌ اطاعت از دستورات الهی در این دنیا عاملی برای تقرب به پروردگار در روز قیامت است.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما