تاریخ انتشار :

حمایت از مسلمانان هند

پویش حمایت از مسلمانان مظلوم هند

پیرو جنایات رخ داده در شهر دهلی نو علیه مسلمانان و کشتار اقلا ۴۳ مسلمان توسط هندوهای افراطی، از مجموعه فعالان شبکه های مجازی دعوت به عمل می آید تا در کمپین حمایتی از مسلمانان کشور هندوستان شرکت به عمل آورند.

  به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  پیرو جنایات رخ داده در شهر دهلی نو علیه مسلمانان و کشتار اقلا ۴۳ مسلمان توسط هندوهای افراطی، از مجموعه فعالان شبکه های مجازی دعوت به عمل می آید تا در کمپین حمایتی از مسلمانان کشور هندوستان شرکت به عمل آورند. کشتار اخیر در پی اعتراضات چند ماهه مسلمانان هند به تصویب قانونی ضد مسلمانان رخ داده است؛ قانونی تحت عنوان CAA در هند به تصویب رسیده که زمینه ساز اعمال فشارهای اجتماعی بیشتر بر حدود ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی است و مردم هند نیز ماه هاست در برابر این قانون اعتراضات مسالمت آمیز کرده اند. هفته گذشه بود که گروه های افراطی هند در سایه بی تفاوتی نیروهای امنیتی و پلیس به یکی از مناطق مسلمان نشین شهر دهلی حمله کردند و ده ها مسجد و مدرسه و منزل را به آتش کشیدند و در برخی موارد مردم بیگناه ساکن در خانه ها را نیز سوزاندند.

آنچه رخ داده است نتیجه سیاست‌های دولت هند خلال سال‌های گذشته بوده که در شش ماه گذشته شتاب بیشتری نیز یافته است و هند در عرصه بین المللی پشتش به ایالات متحده آمریکا گرم است و دیدار اخیر ترامپ از هند که در میانه کشتارهای اخیر رخ داد نیز گواه این مدعاست. یکی از مهمترین چهره های موثر در سیاست های اسلام هراسانه دولت کنونی هند، وزیر کشور دولت آقای آمیت شاه است. از این رو پیشنهاد برای کمپین حمایتی با تمرکز بر اکانت وزیر کشور هند صورت پذیرفته است.

هشتگ پیشنهادی:    #WorldAgainstCAA

می باشد که حمایتی جهانی از اعتراضات بحق مردم هند نسبت به قانون CAA است.

در توییتر: توییت با هشتگ فوق الذکر در حمایت از مسلمانان مظلوم هند به همراه منشن کردن اکانت توییتر آمیت شاه:

https://twitter.com/AmitShah

در اینستاگرام: حمله کامنتی به آخرین پست اکانت آمیت شاه با هشتگ فوق الذکر و مطالب انگلیسی در حمایت از مسلمانان هند

https://www.instagram.com/amitshahofficial/

زمان: زمان از ساعت ۱۹ به وقت تهران روز ۱۲ اسفند

#WorldAgainstCAA

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار