تاریخ انتشار :

«تری جونز»

ماجرای مصاحبه با کشیش دیوانه، سوزنی که در انبار کاه پیدا شد!

صبح که خواستم کوله‌پشتی‌ام را بردارم، ناخودآگاه گفتم: یا رسول الله! آمده‌ام این سوی دنیا تا دینت را یاری کنم و می‌خواهم با این ملعون کشیش آمریکایی مصاحبه کنم، اگر صلاح می‌دانی من را یاری کن!

تری جونز

تری جونز

 

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  مستند «در جستجوی حقیقت» یکی از مستندهایی است که در عرصه فرهنگ و مقابله با انحرافات دینی به خوبی و با سبکی جذاب و دیدنی مخاطبان تلویزیون و افراد دغدغه‌مند در عرصه دینی روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه ساعت ۱۹ از شبکه سه پخش می‌شود.

عباس لاجوردی مستندسازی که تاکنون مستندهایی از جمله «ایران هراسی»(تولید در ایران، فرانسه و ایتالیا)، مستند «کدام آزادی»(تولید در ایران آمریکا‏ فرانسه و دانمارک و مصاحبه با کاریکاتوریست ملعون دانمارکی و نیز کشیش تری‌جونز ملعون در شرایط فوق امنیتی)، مستند «حق مسلم چیست؟»(در خصوص واقعیات هسته‌ای ایران همراه با تیم مذاکره کننده ایران به سرپرستی سعید جلیلی در نشست‌های استانبول و بغداد و مصاحبه چالشی با سخنگوی اشتون)، مستند سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک را در سال ۹۰، مستند «چشمان بی خواب و بیدار»( در خصوص مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی و منطقه ممنوعه مرزی کشور) و … در کارنامه دارد و با انگیزه فراوان در تلاش است بتواند قدمی مؤثر در راه تبیین الگوی اسلامی و ایرانی بردارد.

به همین منظور با عباس لاجوردی کارگردان مستند «در جستجوی حقیقت» گفت‌وگویی کردیم که در ادامه می‌آید:

عباس لاجوردی

عباس لاجوردی

لاجوردی درباره انتخاب سوژه مستند «در جستجوی حقیقت» گفت: من هم مستندساز هستم و هم عاشق جهانگردی که در این این جهانگردی‌هایم حضور فراماسون‌ها را در دنیا می‌دیدم و هر چه بیشتر دقت می‌کردم، حضور آن‌ها را بیشتر می‌دیدم و ارتباطاتی که آن‌ها با دیگر فرقه‌ها و سیاسیون و سرمایه‌داران و به خصوص علاقه آن‌ها بر نفوذ در ادیان و به انحراف کشیدن آن‌ها هر چند نفوذ آن‌ها بسیار گسترده است، حس کردم، به همین خاطر بر آن شدم تا مستندی در این خصوص بسازم که در نهایت تبدیل به مستند «در جستجوی حقیقت» شد، اینجا بود که در حقیقت آیه شریفه قرآن را که می‌فرماید: « بر روی زمین سفر کنید و عبرت بگیرید» را به خوبی درک کردم.

* قلب امام زمان(عجل الله تعالی) از انحرافات دینی رنجور است

وی با اشاره به همکاری کریستین گیلوم(تازه مسلمان شده) در کشورهای اروپایی و میثم عزالدین در ایران برای ساخت مستند، درباره دلیل انتخاب روشنگری علیه انحرافات دینی بیان داشت: چون اعتقادات یعنی زحمت پیامبران و امامان معصوم و اساتید دین و پدر و مادرهای معتقد در خطر انحراف بود، هر چند خداوند از دین خود محافظت می‌کند، اما می‌دانستم که قلب آقا امام زمان حضرت مهدی(عجل الله تعالی) نیز از به انحراف کشیده شدن بشریت رنجور است، پس خواستم امر به معروف و نهی از منکری بزرگ انجام دهم که امیدوارم قبول حق واقع شده باشد، هر چند همه هنرمندان و مسئولان که دغدغه دارند باید وسط میدان بیایند و در این عرصه هر فرد وظیفه‌ای به دوش خود دارد، قطعاً مدیریت مسئولان جهت حمایت از نگاه‌های دغدغه‌مند در این برهه کنونی می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

کارگردان مستند «در جستجوی حقیقت» با تقدیر از برخی کارهای صورت گرفته در عرصه فرهنگی و انتقادی فرهنگی-هنری از فضای موجود خاطرنشان کرد: مسئولان در عرصه فرهنگی و در «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» باید پاسخگو باشند و در فضای کارزار فرهنگی با هجمه شدید دشمن و یاران دجال مقابله جهادی کنند.

وی از نحوه شروع پروژه گفت: این پیشنهاد از سوی من بود که شبکه سه به خصوص گروه اجتماعی قبول کرد و به خصوص شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی عنایت بسیاری در این خصوص داشت که بسیار سپاسگزارم، این مستند در کشورهای ایران، آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هند، ترکیه و امارات متحده عربی فیلم‌برداری شده است.

*مصاحبه با کشیش ملعون تری جونز؛ سوزنی که این بار در انبار کاه پیدا شد!

13930210000406_PhotoL
لاجوردی تمام صحنه‌های مستندهایش را خاطره دانست و درباره دو مصاحبه جنجالی و استراتژیک خود با کشیش تری‌جونز ملعون و کاریکاتوریست نفرین شده گفت: در حقیقت شما خاطراتم را در این مستند می‌بینید اما در خصوص کشیش آمریکایی عرض کنم فراهم شدن مصاحبه خیلی جالب بود و شاید معجزه چون من از ایران هماهنگی‌هایی را با برخی دوستانم انجام داده بودم تا شرایط مصاحبه با او را فراهم کنند، اما هنوز چیزی قطعی نشده بود و من وارد خاک آمریکا و شهر نیویورک شده بودم، روز اول اعضای تیمم را مرخصی داده بودم و خود به تنهایی قصد داشتم وارد شهر شوم، اما صبح که خواستم کولیه‌پشتی‌ام را بردارم ناخودآگاه و یا شاید از روی مضطری گفتم: یا رسول الله! آمده‌ام این سوی دنیا تا دینت را یاری کنم و می‌خواهم با این ملعون کشیش آمریکایی مصاحبه کنم، اگر صلاح می‌دانی من را یاری کن، چون نیویورک یکی از بزرگترین و شلوغ‌ترین شهرهای دنیاست و من باید دنبال سوزنی در انبار کاه می‌گشتم و سوزنی که نباید دیده شود و محافظت می‌شود.

وی ادامه داد: اما به امید خدا و توسل به رسول الله(صلی الله علیه وآله) راه افتادم، اما نه به هدف دیدن تری جونز، سوار مترو شدم ایستگاهی را بالا آمدم و هنوز شاید ۲۰۰ قدم نرفته بودم که دیدم ملعون آن طرف خیابان ایستاده و من حتی به سمت او نرفتم، او به این سوی خیابان آمد و حتی به سمت چپ نرفت، بلکه به سمت راست که من بودم آمد و از کنارم عبور کرد، در حالی که در بین نیروهای امنیتی لباس شخصی آمریکا تحت حفاظت بود، من سریع کنار او رفتم و مصاحبه استثنایی خودم را انجام دادم و این را من چیزی شبیه معجزه می دیدم، به خصوص اینکه او در مصاحبه تسلیم شد.

این کارگردان بیان داشت: وقتی به ایران آمدیم یکی از روحانیون بر روی منبر روایتی را از امام صادق(علیه السلام) بیان کرد که روزی مردی از شیعیان در بین مخالفان و دشمنان شیعه که مسلط بر سخن بودند قرار گرفته بود، اما او به تنهایی از پس آن‌ها بر آمد و حقانیت شیعه را بیان کرد و وقتی امام صادق(علیه السلام) را دید گفت: ای پسر رسول خدا! من این اتفاق برایم رخ داد و بر آن‌ها با کلام و منطقم مسلط حقانیت منطق شیعه را توانستم ثابت کنم، در حالی که آن‌ها از افرادی قوی در سخن بودند، امام(علیه السلام) فرمود: آیا فکر می‌کنی زمانی که آنجا به تنهایی از ما دفاع می‌کردی، ما تو را تنها گذاشته بودیم.

*اگر ما را آنجا دفن می‌کردند کسی خبردار نمی‌شد!

 

وستورگارد کاریکاتوریست دانمارکی

وستورگارد کاریکاتوریست دانمارکی

وی افزود: در خصوص کاریکاتوریست دانمارکی نیز فقط همین قدر بگویم که او در شرایط فوق امنیتی مانند سلمان رشدی با تیمی امنیتی بین‌المللی حفاظت می‌شود که به همین دلیل دسترسی به او سخت بود و هم خطرناک و هولناک، لذا یکی از اولین سؤال‌ها او از من این بود که شما چطور به خودتان جرائت دادید پیش من بیایید و با من مصاحبه کنید، می‌دانید چرا؟ چون اگر ما را همانجا دفن می‌کردند هیچکس خبردار نمی‌شد، اما مصاحبه ما دغدغه‌مان را که دانستن افکار و علت کار او و دفاع از اسلام بود، را در حد توان به خوبی انجام دادیم که امیدواریم قبول حق قرار گیرد.

لاجوردی درباره تعداد قسمت‌های مستند «در جستجوی حقیقت» گفت: این مستند در ۱۳ قسمت تولید شده که چهار قسمت فراماسونری در جهان(برای اولین بار در تاریخ ایران دوربینی از تلوزیون ایران داخل لژ فراماسونری رفت و با یک فراماسون فرانسوی صحبت کردیم و بسیاری مسائل بزرگ دیگر) با موضوعات فراماسونری در ایران، فراماسونری و رسانه(به خصوص شبکه‌های ماهواره‌ای و ارتباط رابرت مرداک یهودی با فارسی‌وان و نتایج آن بر خانواده‌ها و طلاق‌های ایران)، هالیوود، ارتباط حادثه ۱۱ سپتامبر با فراماسون‌ها (که در محل حادثه ۱۱ سپتامبر در سالروز سالگرد آن حاضر شدیم)، فرقه‌های انحرافی و ضاله(از جمله «حلقه» و نیز معنویت‌های هندی که در هند و بتخانه‌های آن نیز حاضر شدیم)، اسرار بهائیت و در نهایت وهابیت مطرح می‌شود.

منبع: فارس

اشتراک گذاری :


 1. قیدارر گفت:

  من این مستند رو خیلییی وقت پیش تو برنامه راز دیده بودم اونوقت علیخانی میگه اولین باره داره پخش میشه
  توبرنامه راز خیلی بسشتر نشون داد

 2. علی گفت:

  مطلب جالبی بود ممنون

 3. edvardo گفت:

  یله واقعا باید گفت اقای طوسی بدون رانت وپارتی که این روزها برای تولید مستند از طرف برخی نهادها رایج شده کار خیلی قشنگ و مهمی کرده اند
  متاسفانه در کشور ما کمتر به این دوستان بها داده میشه

آخرین اخبار