تاریخ انتشار :

کارشناس مذهبی:

کسانی که مسلمان می شوند باید مورد حمایت مسئولین قرار بگیرند

بسیاری از افراد هستند که دوست دارند به آغوش اسلام بیایند اما جامعه اسلامی چه جایی برای آنها فراهم کرده و این مسئله ای است که حتما باید ساماندهی شود

 

به گزارش رهیافتگان به نقل از بسیج نیوز: محمد رضا حسینی گفت: بعد از انقلاب اسلامی حدود ده هزار نفر از بهائیان مسلمان و شیعه  شده اند واین تعداد کمی نیست یعنی در هر شهر و استانی تعداد کثیری از افراد مسلمان شده و عموما آنان مورد حمایت واقع نشدند زیرا که در کشور ما سازمانی تعریف نشده که افراد تازه مسلمان شده  مورد حمایت قرار بگیرند واکثرا آن ها در فقر شدید قرار می گیرند، زندگیشان از بین می روند به عنوان مثال ما رهبران بزرگی از آنها داشتیم که متاسفانه کسی به سمت آنها نرفت وپیر شده و مردند.

وی افزود: به عنوان مثال سومین شخصیت بهائیت کسی بود که آب دهانش را به عنوان تبرک می بردند ایشان هم مسلمان شد هچ کس نرفت از این فرد حمایت کند ودر نهایت بی کسی پارسال فوت شد.

وی در این خصوص  گفت :مسئولین فرهنگی به خصوص حوزه های علمیه کل کشور باید  به طور جدی در این موضوع وارد شده  و کسانی که مسلمان می شوند را مورد حمایت تمام و کمال قرار دهند.

وی افزود: بسیاری از افراد هستند که دوست دارند به آغوش اسلام بیایند اما جامعه اسلامی چه جایی برای آنها فراهم کرده و این مسئله ای است که حتما باید ساماندهی شود، زیرا کسانی که بهائی هستند ازنظر مالی جایگاه مرفهی داشته و کسی که به آنها بپیوندد نیز به شدت حمایت می شود.

وی ادامه داد: اگر یک دختری که تازه مسلمان شده  تنها در جامعه رها شود چه مشکلاتی برایش ممکن است پیش بیاید ؟ این مطلبی است که از زبان یک دختر بهایی بعد از مسلمان شدنش می گویم: “اگر من یک مسلمان بوده و بهایی می شدم خیلی از مشکلاتم حل می شد ولی حالا که بهایی بوده و مسلمان شده ام، هیچ حمایت قضایی از من نمی شود، اگر از همان اول به من می گفتند که هیچ حمایتی از من انجام نخواهند داد، من با برنامه ریزی از خانه پدرم خارج می شدم ، همان وقت تقیه می کردم و به این مشکلات امروزی نمی افتادم”.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار