تاریخ انتشار :

اتحادیه اقلیت اسلامی در اسپانیا

افزایش تعداد مسلمانان در اسپانیا به بالای دو میلیون نفر

گزارش اتحادیه اقلیت اسلامی در اسپانیا حاکی از آن است که تعداد مسلمانان در این کشور در طول یک سال گذشته ۹۷ هزار نفر افزایش داشته است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از اخبار الیوم، اتحادیه اقلیت اسلامی در اسپانیا با همکاری دیده بان اندلس در گزارشی با عنوان «مطالعه جمعیت‌شناسی درباره ساکنان مسلمان»، اعلام کرد: باوجود تلاش های اسپانیا برای رهایی از وابستگی مراکش، آخرین آمار اسپانیا نشان می دهد که تاثیر دینی مراکش در این کشور ادامه خواهد داشت، به طوری که مراکشی ها نزدیک به نیمی از مسلمانان در اسپانیا را تشکیل می دهند.

در این گزارش آمده است که تعداد مسلمانان در اسپانیا برای نخستین بار از مرز دو میلیون نفر فراتر رفته است. تعداد مسلمانان  از یک میلیون و ۹۹۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ میلادی به دو میلیون و یکصد هزار نفر مسلمان در سال ۲۰۱۹ میلادی رسیده است.

براساس این گزارش؛ تعداد جمعیت مسلمانان در سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی  ۹۷ هزار نفر رشد داشته است.

اتحادیه اقلیت اسلامی در این گزارش آورده است که مسلمانان خارجی ۵۸ درصد از جمعیت کل مسلمانان اسپانیا را تشکیل می دهند. این درحالی است که ۴۸ درصد از جمعیت مسلمانان این کشور اسپانیایی هستند.

براساس این گزارش، مسلمانان مراکشی با ۸۱۲ هزار و ۴۱۲ نفر رتبه نخست جمعیت مسلمانان در اسپانیا را تشکیل می دهند و مسلمانان پاکستان با جمعیت ۸۸ هزار و ۷۸۳ نفر، سنگال با ۷۰ هزار و ۸۷۹ نفر، الجزایر با ۶۳ هزار و۵۱ نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

این اتحادیه معتقد است که تعداد مسلمانان اسپانیا در سال گذشته به طور قابل ملاحظه ای به دلیل مهاجرت مسلمانان از شمال آفریقا به اسپانیا افزایش داشته است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار