ماموستا عبید لطفی
نمادهای اصلی اسلام ، زمینه وحدت امت اسلامی است

دو روحانی اهل سنت گفتند که نمادهای اصلی دین مبین اسلام بهترین و عالی ترین محورها و زمینه ها برای وحدت هرچه بیشترامت اسلامی با هم ، و پرهیز از جدایی و تفرقه است.

 

13695

 

به گزارش رهیافتگان: ماموستا “خلیل آدابی” و ماموستا “عبید لطفی” گفتند؛ این نمادها شامل اعتقاد به خداوند احد و واحد ، کعبه شریف ، قرآن کریم و وجود شریف رسول الله صلی الله علیه و آله است.

ماموستا آدابی گفت : حج عالی ترین و یکی از پررمز و راز ترین عبادات دینی دراسلام است که همه ی جنبه های لازم برای زندگی را نیز در خود دارد.

وی افزود : کعبه شریف باید نماد استقلال همه ی مسلمانان جهان از قدرتهای شیطانی و برائت ازآن باشد.

ماموستا لطفی هم گفت: حج و عمره بزرگترین همایش های جهان اسلام است .

وی گفت : دراسلام دوعبادت دینی حج گذاشتن و روزه داشتن وجود دارد که اگر مسلمانان متوجه عظمت آن شوند ، می توانند عالی ترین شکل از وحدت امت اسلامی را در نزد جهانیان به نمایش بگذارند.

ماموستا لطفی که این روزها در مدینه منوره یک کاروان از دانش آموزان اهل سنت ایران ازاستانهای کرمانشاه و کردستان را هدایت می کند ، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حج گفت : اینکه مسلمانان از هر رنگ و نژاد و صرفا به این دلیل که مسلمان هستند در یک روز و یک مکان گردهم می آیند تا یک آیین را انجام دهند ، خود عالی ترین درس وحدت است. ماه رمضان نیز این چنین است . ما با یک ماه روزه داری خود باید به این نتیجه وتجربه برسیم که خداوند در تعالیم خود درس های بسیاری رابرای پندگیری انسان و اعمال آن در زندگی اش قرار داده است .

ماموستا آدابی هم درادامه این گفت وگوی دو نفره که درمدینه منوره و درجوار بارگاه پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله با پایگاه اطلاع رسانی حج صورت گرفت ، با اشاره به حضور گسترده مسلمانان از همه ی ملت های اسلامی در کنار هم در حریم شریف نبوی گفت : همانطور که دراینجا می بینیم و شاهد هستیم ، مسلمانان باید درهمه ی نقاط جهان ید واحده باشند .

وی افزود: دشمن امروز همه ی توان خود را به کار گرفته و به میدان آورده است تا به مسلمانان ضربه بزند.

ماموستا آدابی اضافه کرد: بیداری اسلامی امروز استکبار را به شدت نگران منافع اش در جهان و بخصوص کشورهای نفت خیز اسلامی کرده است و این وظیفه بزرگ علمای دینی است که به مردم کمک کنند تا این بیداری را با بصیرت اسلامی در هم آمیزند.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی حج

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads